На Черкащині знайшли лисого їжака (фото)

04 жовтня 2018, 23:00

 Їжак, на якого натрапили на Черкащині, вразив зоологічну спільноту України (фото)

Людмила Письменна поділилась у "Фейсбук" світлинами їжака, які відзняла у Єрках Катеринопільського району. На фото тварина практично без голочок, стирчить лише кілька. Одне око закрите, шкіра груба, зашкарубла. У багатьох людей навіть виникли сумніви, чи це їжак. Однак після того, як фото потрапило у "Фейсбук"-спільноту "Тваринний світ України", сумнівів не залишилось: і спеціалісти-зоологи, і прості дописувачі дійшли висновку, що на світлині – їжак, але хворий і потребує сторонньої допомоги, пише "Вісті Черкащини".

- Якщо хворий демодекозом, то значить дуже слабкий імунітет, погане харчування. Можливо здобич не може спіймати, можливо сліпий, чи нюху нема. В будь-якому разі потребує лікування та догляду. Сам так має шанси померти, особливо у холодну пору, − пише Олена Луговська.

 Їжак, на якого натрапили на Черкащині, вразив зоологічну спільноту України (фото)

Ознайомившись зі світлинами тваринки, учителька біології Лариса Бойченко з Катеринополя все ж підтримала перший погляд:

− Якби це були генетичні мутації, він би не дожив до зрілого віку. Схиляюся до думки, що причиною втрати голочок є поганий імунітет та харчування. Ймовірно, тварині не вистачає цинку. В таких випадках його слід було б годувати котячою їжею із залізовмісними добавками. Мушу зауважити, що їжак без голочок не виживе. Його на кожному кроці підстерігатиме небезпека. Тварину потрібно показати лікареві, підлікувати і передати під чиюсь опіку. Згодна, навіть, забрати його собі.

 Їжак, на якого натрапили на Черкащині, вразив зоологічну спільноту України (фото)

Вгору