На Черкащині виявили новий штам коронавірусу, який удвічі заразніший від попередніх

16 вересня 2022, 10:32

З початку року на Черкащині зареєстровано понад 50 тисяч хворих на коронавірус. Майже півтисячі осіб померли. Водночас на території області нещодавно виявили новий штам, який є удвічі заразнішим від попередніх.  

Пік захворюваності очікується в жовтні, розповідає для "Про все" начальник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Володимир Папач.

"Станом на 12 вересня, в області зареєстровано вже 51 337 хворих з початку року. 439 людей померло, - каже Папач. - В цьому році, дякувати богу, не було групових спалахів. В минулому та позаминулому роках таке траплялося. Водночас серйозний ріст почався із серпня. Щотижня кількість захворілих зростає. Тобто, маємо нову хвилю. Пік очікуємо у жовтні. В області нині є штами Омікрон, ВА.2 і ВА.5. Останній місяця два тому зареєстрували в Чернівецькій області. А минулого тижня ми отримали підтвердження, що він циркулює вже і в нашій області. Його особливість в тому, що він більш контагіозний. Тобто, більш заразний. За різними даними – на 50 відсотків від попередніх штамів. Водночас, від нього менша летальність і він менше дає ускладнень".

Літні люди найчастіше підхоплюють ковід та важко його переносять. Окрім цього, хворих жінок більше, ніж чоловіків.

"Найчастіше хворіють люди віком від 60 років і старші, - пояснює фахівець. - Але так було і з початку пандемії. Це логічно, бо вони мають й інші захворювання та слабшу імунну систему. 74% померлих – люди 70+. І всі, хто захворів, були невакциновані. Ще є особливість, що жінки частіше інфікуються, ніж чоловіки".

Після повномасштабного вторгнення росії про коронавірус перші місяці майже не говорили. Дехто почав вважати, що ця хвороба – вигадка.  

"Вірус ніде не зник через війну, як деякі закидають, - запевняє Володимир Папач. - Просто він має певну сезонність: весна та осінь. Цього року також було загострення, але люди не звернули уваги. Влітку епідемічний процес менше виражений. Тому робилися хибні висновки. От за останній тиждень, у порівнянні з попереднім, на 26% більше захворілих. Також зросла кількість госпіталізованих - на 14%. Інша справа, що зараз більш легкий перебіг коронавірусу. Це стало можливим завдяки нашим заходам, вакцинації та особливостям вірусу. Я б наполегливо рекомендував і далі носити маски, зберігати соціальну дистанцію та користуватися антисептиками. Але єдина дієва профілактика – вакцинація. Варто отримати першу і другу бустерні дози, хто цього ще не зробив. Кампанія досі триває".

Вакцини залишилися ті ж, що й раніше, каже Папач. Не було лише "Pfizer", але його запаси невдовзі знову поновлять.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору