На Черкащині виявили гризунів, які є носіями особливо небезпечних хвороб

14 грудня 2018, 16:42

На Черкащині виявили гризунів, які є носіями особливо небезпечних хвороб

На території Чорнобаївського, Золотоніського, Лисянського та Звенигородського районів було зафіксовано мишоподібних гризунів, які є носіями особливо небезпечних інфекцій ― туляремії, кишкових ієрсиніозів та псевдотуберкульозу.

Епізоотологічні обстеження територій відбулися восени 2018 року.

Обстеження проводила група лабораторного спостереження за природно-вогнищевими та трансмісивними інфекціями з метою моніторингу циркуляції збудників природно-вогнищевих інфекцій в довкіллі.

За результатами проведеної роботи, відловлено близько 270-ти екземплярів гризунів та відібрано чотири проби ґрунту. Середня чисельність дрібних ссавців була досить значною і складала 20,6% на 100 пастко/діб, в окремих лісових масивах досягала 55,0%, що на рівні показників минулого року.

За результатами лабораторних досліджень, інфікованість відловлених мишоподібних гризунів збудником туляремії становила 1,1%. При дослідженні гризунів на кишкові ієрсиніози та псевдотуберкульоз також виявлено 1,1% позитивних результатів. При дослідженнях на лептоспіроз позитивних результатів не виявили.

За інформацією прес-служби ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України»

Коментарі

Вгору