На Черкащині влаштували смолоскипну ходу на честь Головного Отамана Холодного Яру

22 березня 2021, 13:59

20 березня, вперше в історії, організація «Поклик Яру»  влаштувала смолоскипну ходу в на честь Головного Отамана Холодного Яру Василя Чучупака. Організація Поклик Яру зареєстрована цьогоріч з метою виховати молодь, яка візьме відповідальність за державу.  Ще одна місія організвції - розвиток історичного регіону Холодний Яр.

Учасники смолоскипної ходи - півсотні вихованців табору  «Поклик Яру» віком від 14 років з Черкаської та інших областей.

Рух почався від місця загибелі головного Отамана до його могили у селі  Мельники, де було зачитано рядки з роману «Холодний Яр» про останній бій Василя Чучупака.

 На завершення, у місцевому клубі, учасники ходи проглянули фільм «Чорний ворон», який дотичний до тих подій.

Василь Чучупак – авторитетний і харизматичний лідер повстанців Холодного Яру, учасник Першої світової війни, мав звання прапорщика. До того ж був інтелігентною людиною, вчителював у школі.  Загинув у Кресельцях,  під час засідки більшовиків. Щоб не потрапити в полон Чучупак застрелився викрикнувши останнє пророче гасло: «Готуй нових борців, Холодний Яре!»

Співзасновник ГО «Поклик Яру» і організатор смолоскипної ходи Павло Добротворський (псевдо «Історик») розяснює чому постать Василя Чучупаки настільки важлива для України, і її історії:

- Чучупаці на момент повстання було 24 роки. Людина у такому віці командувала загонами із близько 6000 повстанців. Його авторитет був непорушний більше ніж у 30 навколишніх селах. Можете собі уявити такі цифри? І ми хочемо підкреслити, що молоді люди реально здатні взяти на себе відповідальність приймати складні рішення у складному становищі.

На жаль, його постать не висвітлюється у нашій державі, він не фігурує на наших святах, і не згадується на державному рівні. Ми вважаємо це несправедливим, тому й вирішили започаткувати смолоскипний марш, який стане традиційним.

Цей захід має на меті показати, що така постать, як Василь Чучупак і досі актуальна для нашого часу і найголовніше - для молодого покоління, адже він проводиться саме для таких. Їх присутність на ході говорить сама за себе:  їм цікаво.Така собі альтернатива сучасної молоді, такої яку цікавить власна історія і майбутнє держави.

Члени команди «Поклик Яру» ідейні та мотивовані молоді люди, які знають що й для чого вони роблять.   Головна мета організації виховання молоді на засадах Побратимства, Дисципліни та Патріотизму.  Команда запрошує долучатися до них влітку на таборові зміни Поклику Яру.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору