На Черкащині відкрили виставку книжкових видань

06 лютого 2019, 19:56

На Черкащині відкрито виставку книжкових видань

Черкаські видання останнього десятиріччя презентували на виставці в обласному краєзнавчому музеї. Її приурочили до 65-річчя утворення Черкаської області.

Для задоволення потреб поціновувачів різних літературних жанрів, популяризації сучасної української літератури, зокрема, черкаських авторів, у 2004 році було утворено експертну раду Черкаської обласної державної адміністрації з питань розвитку книговидавничої справи. Основна її мета - це сприяння виданню суспільно-необхідної літератури. Експертна рада є консультативно-дорадчим органом при облдержадміністрації, завданням якого є визначення переліку авторів і творів, що пропонуються до видання в межах Програми розвитку інформаційного простору Черкаської області.

Конкурс покликаний  підтримати україномовні книжки, що друкують видавництва та видавничі організації Черкащини. Так, у 2018 році на розгляд експертної ради було подано 70 авторських проектів, 35 із яких рекомендували до друку. Основними темами останніх видань стали: 65‑річчя утворення Черкаської області, 205-річчя від дня народження Тараса Шевченка, 5‑річчя пам’яті Героїв Небесної Сотні, війна на сході України. Значну частину наданих проектів склали твори для дітей та юнацтва, поезія, краєзнавча література.

Щороку книжкові полиці Черкащини поповнюються краєзнавчою, дитячою літературою, книгами на історичну тематику, літературними альманахами, збірками ліричної поезії, віршами про загиблих учасників бойових дій на Сході України.   Їх розподіляють між шкільними й публічними бібліотеками та навчальними закладами.

За інформацією прес-служби Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю
Черкаської обласної державної адміністрації

Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації

 

Поділитись

Коментарі

Вгору