На Черкащині священнослужитель мріє побудувати храм у формі риби

23 квітня 2019, 20:49

На Черкащині священнослужитель мріє побудувати храм у формі риби

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (УПЦ (МП)) мріє побудувати храм, який за формою нагадував би рибу – стародавній символ Ісуса Христа, пише "Прочерк".

Як відомо, у перші століття християнства, коли римська влада піддавала цю релігію гонінням, таємним знаком християн була риба (грецькою риба – «іхтіс», що одночасно є скороченням грецьких слів, які означають «Ісус Христос Син Божий Спаситель»).

Ихтис Митрополит Софроній є автором уже декількох храмів, споруджених у формі християнських символів. Так, церкву Андрія Первозваного в черкаському мікрорайоні Митниця побудовано у формі корабля («Церква – корабель спасіння»), а дзвіницю в Соборному сквері будують у формі голуба (Святий Дух зійшов на Ісуса Христа у вигляді голуба).

На Черкащині священнослужитель мріє побудувати храм у формі риби

– Як раніше мою голову не залишала думка створити дзвіницю у формі голуба, так зараз не залишає ідея храму у формі риби, – сказав митрополит Софроній під час нещодавнього архітектурного колоквіуму в черкаському Будинку архітекторів. – Риба – стародавній символ Христа, який сьогодні взяли на озброєння нові християни.

Митрополит розповів, що вивчив чимало літератури з іхтіології (науки про риби).

– Мені здається, що добре було б, якби люди пізнавали Христа через цей перший Його символ, – сказав владика Софроній. – Думаю, було б добре, якби цей задум мені вдався. Це була б моя остання робота.

Читайте такожНайдавніший в історії людства храмовий комплекс досліджуватимуть археологи з Черкащини.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Ольга :

У нас вже будують храм у формі голуба (на території Свято-Михайлівського собору). Як визнають самі архітектори – це дивне створіння, мало схоже на голуба… Навіщо ще й риба?

Вгору