На Черкащині створять 14 екзаменаційних центрів: які особливості організації та проведення НМТ-2024

13 березня 2024, 13:39

Про старт реєстрації на національний мультипредметний тест у 2024 році розповів начальник управління освіти та науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

У 2024 році в Черкаській області повну загальну середню освіту здобувають 7150 випускників. Для проходження національного мультипредметного тесту з метою вступу до закладів вищої освіти також реєструються випускники закладів фахової передвищої освіти та студенти закладів професійно-технічної освіти (приблизно 1000 студентів та 1000 випускників минулих років).

- Очікуємо майже 9000 учасників (у минулому році зареєструвалося 9014 осіб), - говорить Данилевський.

Термін проведення НМТ триватиме з 14 травня до 19 липня. Абітурієнти проходитимуть тест з чотирьох навчальних предметів: українська мова, математика, історія України - обов'язкові. Українська література, іноземні мови, біологія, географія, фізика, хімія - на вибір.

Сертифікаційна робота відбуватиметься в один день у два
етапи:

  • 1-й етап (2 год; українська мова і математика);
  • 2-й етап (2 год; історія України і предмет за вибором вступника);
  • перерва між етапами - 20 хв.

Тимчасові екзаменаційні центри заплановано створити в 14 населених пунктах Черкаської області. Це заклади освіти, у яких аудиторії обладнано комп'ютерною технікою, а апаратне та програмне забезпечення відповідає вимогам Українського ЦОЯО.

В усіх тимчасових екзаменаційних центрах наявні укриття, куди учасники випробувань матимуть змогу переміщуватися в разі оголошення повітряної тривоги.

Реєстрація на НМТ розпочинається завтра, 14 березня, і продовжуватиметься до 11 квітня. Внесення змін до реєстраційних даних - до 15 квітня, основні сесії НМТ триватимуть з 14 травня до 25 червня, додаткові сесії - 11-19 липня.

Як зареєструватися на НМТ?

Реєстрація на НМТ - виключно електронна на вебсайті Українського ЦОЯО.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ вступнику потрібно буде за допомогою спеціального сервісу створити персональний кабінет, при цьому зазначити особисті дані:

- реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- прізвище, ім'я, по батькові (за наявності);
- дату народження;
- дані документа, що посвідчує особу.

У персональному кабінеті внести реєстраційні дані:

- контактну інформацію (телефон);
- категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років»;
- указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов;
- вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір;
- вибрати населений пункт в Україні або за кордоном, де вступник планує проходити НМТ;
- вибрати мову (мови меншин) складання предметів сертифікаційної роботи (вступник за потреби матиме змогу вибрати мову, якою бажає отриматит завдання сертифікаційної роботи з математики, та/або історії України, та/або біології, та/або географії, та/або фізики, та/або хімії;
- завантажити сканкопії реєстраційних документів;
- надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору