На Черкащині шукають способи відбудови палацу Шувалових

30 листопада 2020, 20:02

Мисливський палац Шувалових, що на Тальнівщині, включать до туристичної програми розвитку області. Нині ж наводять лад у документації, аби надалі безпроблемно готувати та подавати на різноманітні грантові проекти. Розглядають і варіант державно-приватного партнерства з відновлення мисливського палацу. Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

– Історія – це те, що формує нас як націю та закладає основу нашого майбутнього, – зауважив голова ОДА Сергій Сергійчук. – Тож маємо вивчати історії, поважати, берегти, реставрувати та розвивати пам’ятки Черкащини. Одна з таких – Мисливський палац Шувалових, що на Тальнівщині. Будівля архітектурно та історично непересічна, побудована за дуже цікавими технологіями, які зараз, на жаль, втрачені, хоча дуже енергоефективні. Втім зараз палац у занедбаному стані. На початку двотисячних його взялися реконструювати у межах «Золотої підкови Черкащини», але результати цього – невтішні.

Зараз палац Шувалових на балансі міської ОТГ, яка взяла на себе витрати на охорону. Місцева влада шукає варіанти для його відновлення, оскільки розуміє важливість розвитку туризму до регіону завдяки такій «родзинці».

– На моє переконання, внутрішній туризм – стимул для розвитку малого та середнього бізнесу, – зазначив Сергій Сергійчук. – Замок має великий туристичний потенціал. Це – чудове місце для екскурсій вихідного дня, особливо у поєднанні з туристичними об’єктами Уманщини чи Звенигородщини. Але привабливий об’єкт – це лише пів справи. Важливо зацікавити відвідувачів автентичними атракціями. І це вже відкриває можливості для підприємців, чим зачепити відвідувачів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору