Школярка із Черкащини встановила національний рекорд

30 листопада 2020, 19:22

фото - Суспільне: Черкаси

Національний рекорд України встановила одинадцятирічна Маргарита Євменчук з села Нетеребка на Черкащині. Вона  наймолодша авторка християнських музичних творів для бандури. Сама написала мелодії та тексти до 45-ти пісень.

Про це повідомляє "Суспільне: Черкаси".

Це вже другий національний рекорд, що встановила Маргарита Євменчук. Перший – у дев'ять років. Тоді дівчинка стала рекордсменкою як наймолодша композиторка України.

Маргарита розповіла, що грати на бандурі та писати самостійно музику почала у вісім років. Відтоді написала 45 мелодій та текстів. За її словами, музика з’являється, коли того не чекаєш:

- Інколи вона приходить навіть уночі. Прокидаюся і кажу: мама, записуй! Іноді слухаємо християнські пісні і своя мелодія в голові народжується, і теж виходить новий твір.

У підготовці до рекорду задіяна вся родина одинадцятирічної композиторки. Батько готується фільмувати цю подію, мама – Ольга Євменчук, допомагає налаштувати струни бандури. Хвилюється разом із донькою.

- Я рада неймовірно. Для неї це теж дуже велике досягнення. Вона про це говорить щодня. Спочатку навіть не переживала, але чим ближче підходив день до встановлення рекорду – у неї емоції зашкалювали. Я в музиці не спеціаліст, не маю музичної освіти. Але я сказала, якщо тобі то подобається твори, - говорить пані Ольга.

Допомагає Маргариті вчитель музичного мистецтва Григорій Гонтар, каже, що дівчинка унікальна:

- Ця дитина – талант від Бога. Ото телефонує – я вже пишу. Ми поспілкувалися, я їй добре слово сказав. Дитина вірить.

В актовій залі Маргарита зустрічає керівницю національного реєстру рекордів України Лану Вєтрову. За її словами, такий випадок унікальний: Маргарита талановита дівчинка, яких можна перерахувати на пальцях.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору