На Черкащині посеред навчального року через борг закривають школу

05 січня 2021, 21:26

Школу в селі Тарасівка Звенигородського району із 1-го січня чекають не канікули, а закриття. Про це повідомила директорка установи Тетяна Коміренко, повідомляє "Суспільне: Черкаси".

У Тарасівській школі навчається 30 дітей. Заклад закриють, половину працівників, а це 12 осіб – скоротять. Залишать лише початкові класи. Інших учнів возитимуть автобусом у сусіднє село. Це сталося через борг, який нарахували за попереднього керівника школи.

- Штраф становить 112 тисяч гривень і був накладений за неправильне оформлення на роботу кухаря. Донині він не виплачений, а оскільки у нас відбулося об’єднання громад, то теперішня ОТГ не може нас прийняти. Знову ж через те, що не виплачений штраф, - зауважила виконувачка обов’язків директора Тетяна Коміренко.

Згідно із рішенням депутатів громади, із 2021 року замість школи діятиме філія опорного освітнього закладу. Через це доведеться скоротити вчителів пенсійного віку та немісцевих.

Раніше заклад перебував на балансі відділу освіти Звенигородської райради. Виконувачка обов’язків керівника відділу Оксана Носулич ситуацію коментує так:

- Зараз відбувається процес децентралізації, централізована бухгалтерія відділу освіти ліквідується. І тому немає можливості нараховувати зарплати і обслуговувати Тарасівську школу. Ми звернулися з листом уже до нового голови райради, щоб це питання вирішити.

Депутати райради ухвалили рішення, що об’єднана територіальна громада отримає майно школи на баланс і забезпечить навчальний процес.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору