На Черкащині понад 80 відсотків закладів освіти мають укриття

25 травня 2023, 16:52

Заступник начальника Черкаської ОВА Олександр Шамрай на прес-брифінгу розповів про динаміку збільшення протирадіаційних та просто укриттів закладів освіти Черкаської області. За його словами, станом на початок повномасштабної війни освітяни області мали лише 44 укриття.

Нині 82 % закладів освіти мають безпекові об’єкти. Зокрема, відсоток наявності укриттів для шкіл становить 89%, для дитячих садочків — 80%, для закладів професійно-технічної освіти — 100%.

Серед закладів вищої та передвищої освіти, а їх в області налічується 28, лише один навчальний заклад не має укриття.

На убезпечення процесу навчання та створення надійних безпекових зон на всіх рівнях надання освіти протягом року було використано 75 мільйонів гривень. Джерела фінансування різні — це і бюджетні кошти, і кошти органів місцевого самоврядування та благодійних організацій.

Наразі 119 закладів освіти Черкащини потребують покращення умов в укриттях, де можуть перебувати учні.

У семи школах області за рахунок більше ніж 40 мільйонів гривень, що надійдуть в рамках субвенції державного бюджету, незабаром облаштують належні укриття.

За рахунок вже обласного бюджету підтримають черкаські громади та спрямують кошти для облаштування укриттів в опорних школах регіону.

Безпечні укриття мають бути і в закладах освіти сільської місцевості. Там, де концентрація дітей є більшою ста осіб ( до 300), не вважаються опорними. Таких закладів 35. Найближчим часом там покращуватимуть умови наявних підвальних приміщень, поставлять витяжки та вентиляцію.

"Там велику роботу проводять керівники господарств, батьківські колективи, громади безпосередньо втручаються в процес", - зазначив Олександр Шамрай.

Він також підкреслив, що роботи з удосконалення безпекового простору для освітян області є постійними і не припиняються від початку повномасштабного вторгнення.

Тетяна Балякіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору