Не їсть, не ходить, не говорить: у Золотоноші лікар, через якого дитина стала інвалідом, уник покарання

09 січня 2024, 12:31

У Золотоноші закінчився суд над місцевим лікарем акушер-гінекологом, з вини якого новонароджена дитина отримала інвалідність. Його звинувачували у неналежному виконанні професійних обов'язків. Однак медику вдалося уникнути покарання. Про це повідомляють журналісти Про все з посиланням на реєстр судових рішень.

Трагедія сталася ще у 2015 році. Під час пологів у місцевої жительки ускладнився стан і лікарі вирішили терміново робити кесарів розтин. Дитина з'явилася із тяжкою формою асфіксії, що призвело до серйозних ускладнень здоров'я. Лікаря звинуватили у невчасній діагностиці ускладнень та недостатній ретельності спостережень за станом плоду в допологовий період.

Нині дитина має діагноз ДЦП. За словами матері, після народження дитина два місці перебувала в реанімації, у рік їй оформили інвалідність першої групи. На лікування родині доводиться витрачати значні кошти. Дитина самостійно не їсть, не ходить та не говорить.

Обвинувачений свою провину не визнав. Запевнив, що все робив згідно діючих протоколів та наказів. Його захисник заявив, що у стані дитини винна сама мати, бо нібито через неї кесарів розтин був зроблений із запізненням. Також адвокат звинуватив іншого медика, який нібито вдарив новонародженого головою об стіл.

Золотоніський міськрайонний суд визнав акушер-гінеколога винним у злочині й призначив покарання у вигляді 2 років обмеження волі та на такий же термін заборонив займатися лікарською практикою. При цьому обмеження волі йому замінили на 1 рік умовно. Але покарання він все одно уник через закінчення термінів давності. Водночас КНП "Золотоніська багатопрофільна лікарня" має виплатити потерпілій 500 000 гривень моральної компенсації.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору