На Черкащині лісівники розводять плямистих оленів

24 січня 2024, 21:34

На 146 гектарах вольєру для напіввільного утримання диких тварин Пехівського лісництва філії "Звенигородське лісове господарство" зараз мешкає 59 оленів плямистих.

В угіддях філії лісівники почали розводити їх у 2017 році, тоді облаштували вольєр та заселили 9 особин - 7 самок та 2 самці. Лісівники створили всі необхідні умови для тварин, тож тут вони почуваються комфортно і в безпеці.

Саме зараз триває сезон зимової підгодівлі тварин. Олені полохливі і зазвичай тримаються подалі від людей, та до підгодівельних майданчиків навідуються дуже часто, знають коли їх наповнюють і ходять поруч.

- Працівників лісництва вони не бояться, адже до їх запаху звикли. Також добре знають як виглядає і звучить авто, на якому привозять їжу, тож не полохаються, - розповідає мисливствознавець Звенигородської філії Олександр Шевченко.

Зимова підгодівля для тварин необхідна. Це допомагає їм легше пережити зиму. Протягом року лісівники заготовляють корми: зерно, сіно, гіллячковий корм, кукурудза.

Для цього сезону зимової підгодівлі єгерська служба філії заготовила 17,5 тонн сіна, 43 тонни зерна, 11,5 тонн коренеплодів, 1500 віників гіллячкового корму, закупили 275 кг солі.

Викладають корми за необхідності, адже за сприятливих погодних умов тварини можуть знайти їжу самостійно. Якщо ж земля мерзла і сніговий покрив дуже щільний, то і корму в годівниці потрібно викладати більше, адже така погода просто унеможливлює добування їжі.

Для того, щоб дикі тварини завжди були забезпечені поживою, в угіддях філії функціонує близько 70 підгодівельних майданчиків різної пропускної спроможності і 130 солонців.

Підгодівля допомагає вижити тваринам взимку, а щоденні рейди з охорони лісових і мисливських угідь дозволяють убезпечити їх від браконьєрів та зберегти біорізноманіття наших лісів.

За інформацією пресслужби Центрального лісового офісу

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору