На Черкащині фінансовий клуб обговорював перспективи аграрної галузі

22 листопада 2019, 09:03

20 листопада з
нагоди Дня працівників сільського господарства, який в Україні традиційно
відзначають щорічно в третю неділю листопада, банк Credit Agricole спільно з
групою компаній LNZ організували засідання фінансового клубу. До участі в
заході запросили всіх, кому небайдужі питання розвитку ринку сільгосппродукції
та виробництва.

Перед початком офіційної частини гості з усієї України побували на екскурсії на Лебидинському насіннєвому заводі, що входить до групи компаній LNZ. Там їм показали як відбувається переробка кукурудзи – від початкового етапу до пакування.

Завод забезпечує повний цикл виробництва насіння кукурудзи, включаючи приймання її в початках, очищення, сортування, сушку, обмолот, калібровку, протруєння та пакування.

Керівник відділу
польового маркетингу групи компаній LNZ В'ячеслав Панасюк
розповів гостям, чим займається
холдинг та в яких регіонах працює.

– Сьогодні в нашому портфелі є два основні продукти: це насіння і universeed – силосні гібриди кукурудзи, – розповів він.  

Також
В'ячеслав Панасюк розповів учасникам клубу про бренд DEFENDA, місія якого –
забезпечити українського виробника якісними та доступними засобами захисту
рослин. Уже ставши досить широко відомим у Європі, він одночасно набирає
популярності на українському ринку.

Експерт банку Євген Савчук підготував для гостей заходу презентацію агроринків. У ній ішлося про тенденції світового і українського ринків зернових та актуальні ціни в цій сфері. Зокрема, він розповів, що вартість експортної української пшениці нині почала зростати, і важливо зберегти цю тенденцію. Друга частина презентації була присвячена ринку олійних та сої. За словами Євгена Савчука, наразі для України дають непогані прогнози щодо можливості експорту соняшникової олії. Із соєю ситуація гірша. У цьому, зокрема, зіграли роль так звані "соєві правки", прийняті у грудні 2017 року. Вони позбавили виробників та експортерів права отримувати державну фінансову підтримку через механізм відшкодування ПДВ при експорті сої. Пан Савчук зауважив, що наразі шириться інформація про наміри нового Уряду скасувати ці умови, що має полегшити життя експортерам. Однак одночасно ускладнить його переробникам.

Незважаючи
на це, Україна залишається ТОП-гравцем на ринку олійних і має непогані
перспективи в цьому напрямку, – підсумував експерт. На завершення учасникам
заходу продемонстрували макроекономічний огляд у розрізі українського ринку.
Негативний вплив на нього наразі менш значний, ніж очікувалось. Зокрема,
значного рівня інфляції найближчим часом не очікується, – зазначив спікер.  

Представники банку презентували і проект "Агро школа". Він є унікальним на українському ринку і спрямований на підготовку "студентів", які готові отримувати не лише теоретичні знання, а й практичний досвід під час візитів на підприємства. Протягом дев'яти місяців вони здобували знання, які, сподівається банк, обов'язково застосують їх для подальшого розвитку аграрної галузі України. По суті це навчальний проект, спрямований на поглиблення знань фахівців у сфері агробізнесу. Він охоплює всі регіони. Агробізнес – це майбутнє України, тому в нього потрібно інвестувати, – переконані в Credit Agricole.

LNZ Group завжди напоготові поділитися своїми надбаннями з українським виробником.  Спираючись на багаторічний досвід, компанія пропонує аграріям не лише якісний продукт, а і можливість покращити свій бізнес. Вже не перший рік компанія міні-хаби в регіонах, де лише цього року було проведено дослідження по 310 гібридам.

- Ми даємо своїм партнерам можливість, вибирати самим необхідне насіння та всі допоміжні засоби. Проте при цьому їм вже не потрібно тицяти пальцем у небо. Бо саме у нас, в одному місці, сконцентрований величезний досвід. Це важливо ще й тому, що фермер, який має великі площі, об’єктивно не може собі дозволити виділити якесь окреме поле для довготривалих самостійних дослідів. Адже йому кожна витрачена хвилина та копійчина є дорогими. Важливо вчасно та якісно обробити поля, посіятись, здійснити ряд заходів щодо захисту рослин, виростити, зібрати урожай та отримати очікуваний дохід. І саме наш LNZ-Hub допомагає аграріям добитись необхідної та цілком очікуваної врожайності.

Після
офіційної частини учасники фінансового клубу мали можливість поспілкуватися та
поділитися досвідом із колегами з інших областей.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору