На Черкащину зі Сходу повернувся “прикордонний спецназ” (відео)

19 червня 2014, 17:42

Близько 250 випускників навчального центру Державної прикордонної служби (у селищі Оршанець під Черкасами) повернулися зі Сходу та отримали дипломи про завершення навчання.

95 днів курсанти захищали кордони нашої країни від терористів. І попри те, що хлопці навіть не завершивши навчання вже змушені були взяти участь у антитерористичній операції на Донеччині, молоді та ще недосвідчені прикордонники з честю виконали свій обов'язок. А російські журналісти іменували їх "прикордонним спецназом".

- Прикордонники повернулися з передової. Перед ними був кордон, з якого рвуться колони терористів, позаду ж наступали ті, хто намагається скинути наших хлопців, щоб вони не заважали колонам. Наші прикордонники з гідністю виконували свої завдання, і ті тактичні і військові позиції, які вони завоювали, стали основою для формування потужного угрупування, яке остаточно вирішить питання щодо закриття українського кордону для терористів. Це найбільш підготовлений і боєздатний підрозділ. У російських ЗМІ була поширена інформація, що у зоні дислокації наших курсантів знаходиться прикордонний спецназ. Якби вони лише знали, що це були хлопці, які три місяці тому тільки почали навчання, - розповів в.о. начальника навчального центру "Оршанець", полковник Ігор Павлов.

Зі сльозами на очах молодих героїв-випускників зустрічали батьки, кохані, друзі.

Дружина прикордонника, який понад три місяці захищав український кордон на Донеччині, Лілія Павлова зізналася, що усе про що вона мріє у ці хвилини, - це обійняти коханого та більше нікуди не відпускати.

- Коли я дізналася, що чоловік на Сході, у мене був шок. Він був на навчанні в Оршанці, три місяці тому їх передислокували на Донеччину. Нам про це повідомили вже по факту, коли вони приїхали туди. Страшенно переживала за нього увесь цей час, - поділилася своїми емоціями Лілія.

Пишається своїм зятем і її мама Галина Гончарук, яка приїхала зустрічати та вітати курсанта разом з донькою.

- Усі ці місяці була тривога, адже ви знаєте, де вони були. Тривога, переживання, а зараз вже радість і щастя. Це наш справжній чоловік і ми дуже пишаємося ним. Ми постійно зідзвонювалися, але він нам майже нічого не розповідав, беріг нас. Інформацію дізнавалися із новин і лише здогадувалися, що там насправді коїться, - зізнається Галина. Сам же прикордонник Микола Павлов хоч і страшенно скучив за близькими, проте у разі потреби готовий буде знову відправитися у бойову зону. - Спочатку нам було дуже важко. Деякий час усе було спокійно, і це насторожувало. Усі розуміли, що ми на своїй землі, ми тут хазяї і хто як не ми захистить Україну, рідних та близьких від ворога. Підтримували бойовий дух анекдотами та піснями. Постійно підтримували зв'язок з рідними, - зазначив випускник.

Привітати випускників із завершенням навчання та поверненням із зони бойових дій приїхали голова обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко та голова обласної ради Валентина Коваленко. Вони висловили слова вдячності захисникам України та побажали прикордонникам здоров'я та миру.

Чи доведеться курсантам знову наражати себе на небезпеку та захищати український кордон на Сході України поки ніхто не знає. Наразі усі сподіваються, що неоголошена війна в країні нарешті припиниться і нашим військовослужбовцям більше не доведеться ризикувати своїм життям та чути гарматні постріли. Поки ж прикордонники ідуть у відпустку, набиратися сил та проводити час із близькими.

Коментарі

Вгору