На Черкащині загинули 3 тис. сімей бджіл

11 червня 2015, 10:48

1

У Драбівському районі Черкаської області загинули щонайменше 3 тисячі сімей бджіл через фермерську обробку полів хімікатами. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook один із місцевих жителів Анатолій Тараненко, передає УНН.

Зокрема, фермери обробили свої поля хімікатами або гербіцидами, внаслідок чого загинули майже всі бджоли.

"У мене сусід сьогодні вранці виніс 15 відер мертвих бджіл, а загалом приблизно по Драбівському районі загинуло щонайменше 3000 сімей бджіл, І це все через те, що люди в селі фактично кинуті на виживання, і нікому не потрібні", - наголосив він.

Також, фермер має сумніви, що винні у знищенні бджіл будуть покарані.

"А головне те, що із-за нещодавно прийнятого Верховною Радою Закону, санітарно-епідеміологічна служба не має права провести перевірку у фермерів без дозволу Кабінету Міністрів. І як тепер нам бути? Хто за цю трагедію відповість?", - зауважив він.

Довідка УНН: Основне значення бджіл не в тому, що вони виробники меду, воску, прополісу та інших продуктів бджільництва, а в тому, що вони є основними запилювачами майже всіх квіткових рослин. Бджоли відіграють важливу роль в запиленні квітучих рослин, будучи найчисленнішою групою в екосистемах, пов'язаних з квітами.

Поділитись

Коментарі

Володимир сказав:

Це вже стало поперек горла, коли пріоритетом а першому місці стає бізнес.
То вирубуються Карпати, а потім заливаються водою села.
І зараз масово знищили бджіл, і знову влада скаже, так вийшло.

Вгору