На Черкащині вимагають справедливого суду для убивць рибака (відео)

27 березня 2014, 13:42

Справедливого суду вимагають родичі загиблого хлопця на Черкащині. Рибалку на смерть забили охоронці приватного ставка. Ця справа тягнеться вже два роки. За свідченнями очевидців, його лупцювали восьмеро чоловіків, серед них був і власник водойми. Але слідчі вирішили, що відповідатимуть тільки двоє, інформують "Подробности".

Вже два роки сина та єдиного помічника Раїси Білоус немає в живих. Хлопця під час рибалки забили на смерть охоронці приватного ставка. Понівечене тіло Вадима й досі - у жінки перед очима. Його, ще живого знайшли у канаві, але врятувати - не змогли.

Раїса Білоус, мати загиблого:

- Казала санітарка, що нам ще таких не привозили, живого місця на ньому не було… пальці перебиті розпухла от така рука, бітою ж перебили.

Це місце Володимир ніколи не забуде. В той день він був разом з Вадимом. Чоловік показує, де схопили охоронці. Спершу їм кілька разів вистрелили в обличчя з газового пістолета, потім, майже півтори години лупцювали палицями. Коли набридло, викликали підмогу з Черкас. Своїх кривдників Володимир знає давно, це родичі орендаря.

Володимир Кравець, постраждалий:

-Юра, Сергій, Вадим і Толя подзвонили господарю цього ставка, через півтори години вони приїхали вчотирьох. Мені перебили перенісся, і щелепу, і ребра, і ноги, Женя, син господаря ось цього.

На подвір'ї ось цього бару чоловіків добивали. Заклад належить орендареві ставка. Володимир каже, підприємець теж брав учать у побитті. Але і він, і його родичі досі на волі. Щоправда спілкуватися з нами не схотіли. Натомість за них вступилися відвідувачі кафе.

За фактом вбивства проти шести людей міліція порушила кримінальну справу. За час слідства бізнесмену і його родичам змінили статус - з підозрюваних - на свідків. Відповідати за злочин "призначили" - лише двох найманих охоронців. Чому так сталося в прокуратурі пояснити - так і не змогли.

Сергій Чернишов, начальник відділу прокуратури Черкаської обл.:

- В ході досудового розслідування потерпілі і свідки, змінили свої показання в частині кількості осіб, які спричинили тілесні ушкодження потерпілому, у зв'язку з цим, кримінальні провадження щодо вищеуказаних осіб були закриті

Юрист Ірина показує копії допитів і вироку суду. Жінка впевнена - справу сфабрикували. Аби вигородити підприємця і його родичів, злочини повісили на двох найманих охоронців. А вони мають проходити у справі, як співучасники, а не як винуватці, кажуть юристи.

Ірина Великожон, юрист:

- Була просто профанація, що слідства, що судового процесу. Сьогодні сидять ті люди, які не були безпосередніми учасниками злочину, який їм інкримінують по 21 статті, повинні сидіти саме ті люди, які виступають у цій справі свідками - це охоронці, це безпосередньо Чередниченко Борис.

За вироком суду обидва охоронці отримали від 7 до 9 років позбавлення волі. Їхні адвокати вже подали апеляцію і вимагають - переглянути справу. У прокуратурі ж з цим - не квапляться. Кажуть, це буде можливо лише після вердикту Апеляційного суду.

Вгору