На Черкащині викрили службових осіб підприємства, які привласнили півмільйона гривень

25 липня 2018, 13:29

Під процесуальним керівництвом прокуратури Черкаської області завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора та технічного директора одного з підприємств-забудовників, які обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), а також інженера з технічного нагляду підприємства, обвинуваченого за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Слідством установлено, що під час виконання будівельних робіт з термомодернізації покрівлі головного корпусу Маньківської центральної районної лікарні підприємством-забудовником, його директор за попередньою змовою з технічним директором, з корисливих мотивів, зловживаючи своїм службовим становищем, достовірно усвідомлюючи про виконання робіт із завищеною вартістю, склали та підписали акти приймання виконаних робіт, до яких внесено недостовірні дані щодо об’ємів виконаних робіт і вартості будівельних матеріалів, унаслідок чого заволоділи бюджетними коштами на загальну суму майже 500 тис. грн, що підтверджено висновком судової будівельно-технічної та судово-економічної експертизи.

При цьому, інженер з технічного нагляду об’єкта будівництва, неналежно виконуючи свої службові обов’язки, через несумлінне ставлення до них, не здійснював належного технічного нагляду, а також не повідомляв замовника робіт про їх недоліки та відхилення від робочого проекту, що призвело до настання тяжких наслідків державним інтересам.

Санкцією ч. 5 ст. 191 КК України передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна, ч. 2 ст. 367 КК України - позбавлення волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 100 до 205 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області.

Поділитись

Коментарі

Вгору