На Черкащині стає все складніше знайти роботу

09 січня 2016, 14:04

ваканс

А поки одні черкасці досвятковують, інші – активно шукають роботу. Її на Черкащині усе важче знайти. У обласному центрі зайнятості підбили підсумки 2015-го. Кількість вакансій року минулого на 3 тисячі менше, аніж 2014-го. Невтішну статистику фахівці пов’язують із економічною кризою в країні. Та й черкаські роботодавці пропонують все менше робочих місць, інформує vikka.ua.

Черкащанка Анна уже з місяць як освоюється у новій ролі - безробітної. Зі старою роботою попрощалася, бо закінчився строк дії трудового договору. 25-річна дівчина щодня шукає нову роботу, то через Інтернет, то через знайомих. Допомагають з вакансіями Анні і у центрі зайнятості. Та поки марно.

Анна Крутіхіна, жителька м. Черкаси: "Хочеться знайти щось до душі. Пропонують або неофіційне оформлення, або дуже малу зарплату, або такий "гнучкий" графік, який гнучкий тільки для роботодавця, а для працівника він не дуже корисний"

Підприємець Олег 15 років ставив на ноги свій бізнес. Зараз у нього невеликий магазин побутової хімії. Те, що наживалося роками, говорить, може розпастися за кілька днів. Бо що рік, то мати свій бізнес усе важче. А нині у глухий кут малих підприємців заганяють зміни до податкового кодексу, нарікає чоловік. Навантаження, яке пропонують у Раді, стане не підйомним не лише для нього, а ще й для кількох сотень черкаських торговців. Тож підприємець уже обдумує варіанти призупинення торгівлі. Хоч наслідки вплинуть не лише на нього.

Олег Костюк, підприємець: "Звільню своїх двох працівників і разом із ними, у трьох візьмемося за ручки і підемо у Центр зайнятості ставати на облік. І казати: "Дайте нам, будь ласка, роботу або матеріальну допомогу тому, що нічого не виходить"

У обласному центрі зайнятості пояснюють: зменшилась не лише кількість вакансій, а й чисельність самих роботодавців. Таких заявителів скоротилось ледь не на 10 відсотків. А розмір заробітної плати майже усіх торішніх вакансій не перевищує трьох з половиною тисяч гривень. Тож деяким безробітним навіть не вигідно шукати нову роботу.

Григорій Дендемарченко, директор Черкаського обласного центру зайнятості: "Люди, які переїхали зі Сходу. Бійці, які воювали в АТО. Чому вони не поспішають працевлаштовуватися на ті вакансії, які є на ринку праці, а причина одна, що перебуваючи там, на Сході, заробітна плата у них була 5, 6,7, можливо, й більше тисяч. У бійців АТО – 6 тисяч. Тому навіть, якщо вони стають на облік і отримають державну допомогу по безробіттю, то  це буде від 80 до 100 відсотків. І можна порахувати, що це десь 4 і більше тисячі"

У Центрі зайнятості бояться - лави безробітних поповнять колишні держслужбовці, міліціянти та інші "реформовані" працівники із великою заробітною платою. А цим звільненим запропонувати рівноцінну плату вони не зможуть.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору