На Черкащині рибалки-браконьєри “відкрили” сезон на сазана (відео)

10 травня 2015, 22:43

http://podrobnosti.ua/media/videos/2015/5/10/podrobnosti-nedeli-za-2015-05-10-2000_faba7715821dc4186488bfd60ec0a319.mp4

У Черкаській області спекотний травень. Але не через погоду, а через нашестя браконьєрів. Місцеві стрічки новин тільки й рясніють заголовками про їх затримання.

Пів на шосту ранку. Район одного з найбільших в Черкаській області нерестовищ - урочище Кучугури. Дорогу від Дніпра перекриває пересувний блокпост активістів і рибінспекції.

- О дядьки! Наловили ви риби нормально!

- Я рибу знайшов!

- Знайшов?

- Так!

- А де?

- Там.

- Я вас спіймав з пістолетом, а ви - "знайшов"!

Браконьєри закон добре знають - працюють без доказів, щоб сіток у машині не виявилося. Тому інспектор на місці оформлює лише адміністративний протокол.

У той же час на березі інша група активістів перевіряє компанію відпочиваючих. Один з чоловіків пояснює: з товаришами рибалить на вудку - це ж не заборонено.

- Поясніть, що ви тут робили всю ніч?

- Посмажили картоплю, випили по 100 грам і спав, як дитя. Тільки прокинувся! Ось по дощу.

От тільки місце відпочинку усіяне обривками сіток. А одну з води навіть не встигли витягнути. Її дістає інспектор. Але і це ще не все.

Вони розповідали, що рибалили на вудки. Буквально в 20 метрах від них виявилася ось така чудова знахідка. Ось риба, буквально 20-30 хвилин тому була витягнута з води.

"Відпочиваючі" і від видобутку, і від снастей відхрещуються, мовляв, не їхні. Таких, як вони, навесні на нерестовище з'їжджаються сотні. По всьому березі розташовані тайники: коли не виходить вивезти рибу, браконьєри її засолюють і закопують до кращих часів.

Свій промисел браконьєри вдосконалюють з кожним роком. Щоб у суді довести провину зловмисника, інспектору в буквальному сенсі слова треба зловити його з сіткою і рибою в руках. Але навіть якщо зробити це все ж таки вдасться, покарання все одно чисто символічне.

"Це знаєте, як кажуть гаубицею по горобцях. Той збиток, який він завдає, не покривають ні ті штрафи, винесені судом, ні ті стягнення, воно не відшкодовується навіть на 50%," - пояснює громадський активіст Віктор Ліпінський.

Попереду у активістів та інспекторів ще цілий місяць погонь і обшуків. Зараз на нерест повинен піти дніпровський сазан. Браконьєри про це знають. І вже точно не упустять можливості заробити на нелегальному вилові.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору