На Черкащині прокуратура встановила порушення в діяльності органів пробації

18 травня 2018, 21:10

Органами прокуратури Черкаської області проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про пробацію», Кримінально-виконавчого кодексу України та іншого законодавства в діяльності органів пробації, здійснення ними до засуджених заходів, передбачених законодавством, а також виконання певних видів кримінальних покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. 

Незважаючи на вимоги, передбачені законодавством, під час проведення перевірок установлено непоодинокі порушення в діяльності територіальних підрозділів з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України при виконанні покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Зокрема, територіальними органами з питань пробації на території Черкаської області не організовано реалізацію пробаційних програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Соціально виховна робота із засудженими проводиться формально, внаслідок чого упродовж поточного року засудженими зазначеної категорії вчинено 16 повторних злочинів, а підготовка до звільнення засуджених, які відбувають покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі на певний строк взагалі не здійснюється.

Крім цього, наглядова пробація та соціально-виховна робота, відповідно до вимог Закону, із засудженими фактично не здійснюється, оскільки відсутній Порядок здійснення нагляду та проведення соціально-виховної роботи із засудженими, затверджений центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері пробації, а повноваження, визначені ст. 13 КВК України, використовуються лише в межах, визначених Інструкцією.

Також упродовж усього періоду територіальними підрозділами з питань пробації не ведеться облік осіб, умовно-достроково звільнених від відбування покарання у виді позбавлення та обмеження волі, відповідно, контроль за їх поведінкою не здійснюється. Мали місце порушення вимог чинного законодавства в діяльності уповноважених органів з питань пробації при виконанні покарання у виді громадських робіт й іншої категорії покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

За наслідками проведених перевірок, з метою усунення виявлених порушень вимог ст. ст. 13, 26 КВК України, ст. ст. 3, 10 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», ст. ст. 6, 8, 11, 13, 18, 19 Закону України «Про пробацію» в діяльності територіальних підрозділів з питань пробації, керівниками місцевих прокуратур внесено 4 документа прокурорського реагування, а прокуратурою області на адресу керівництва Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції внесено узагальнюючий акт прокурорського реагування, які на цей час перебувають на розгляді.

Робота на вказаному напрямі триває.

За повідомленням прес-служби прокуратури Черкаської області.

Законопослушный гражданин сказав:

Команда “фас” от ГПУ по всем обласным прокуратурам порвать пробацию. Формулировка тупых обвинений высосаных из пальца во всех областях, как под копирку. Робота на вказаному напрямі триває.. То есть, это еще не предел, ждите.

Вгору