На Черкащині продали права оренди майже на 250 гектарів земель

25 листопада 2015, 06:08

земля

У листопаді Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області організувало продаж на земельних аукціонах прав оренди на 24 земельні ділянки. Інвестори отримали у користування 248 га земель сільськогосподарського призначення державної власності (за межами населених пунктів). За підсумками торгів орендна плата збільшилась на 25,9 % - з 245,7 тис. грн. до 309,2 тис. гривень. Кошти щорічно надходитимуть до місцевих бюджетів регіону.

Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Найдорожчою стала оренда ділянки площею 4,9 га на території Деренковецької сільської ради Корсунь-Шевченківського району. Стартова ціна зросла на 265,5 %: з 7,539 тис. грн. до 27,557 тис. гривень. Ще один наділ передали у користування на території Конончанської сільської ради Канівського району. Орендна плата за користування земельною ділянкою збільшилася на 260 % від стартової ціни: з 2,5 тис. грн. до 9 тис. гривень.

На торгах найбільшу кількість землі інвесторам передали в оренду у Канівському (18 ділянок площею 145,3 га), Корсунь-Шевченківському (три ділянки, 18,3 га), Городищенському (дві ділянки, 77,8 га) й Жашківському (одна ділянка, 6,6 га) районах Черкащини.

«Під час земельних аукціонів орендна плата за користування державними сільськогосподарськими землями значно збільшується. До того ж, процес продажу відкритий, і взяти участь у ньому можуть усі охочі», – зазначив в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Азер Мірзоєв.

У грудні черкаські землевпорядники планують продати права оренди ще 47 земельних ділянок загальною площею 547,73 гектара. 

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

Поділитись

Коментарі

Вгору