На Черкащині повстали рибалки (відео)

16 квітня 2014, 09:43

На Черкащині протестують рибалки-промисловці. Вони хочуть знову промишляти у Дніпрі, вверх за течією. Втім уже три роки, як це заборонено. Відтоді, як три річкові острови – Осокінські, Пташині та Рогозинські – стали заказниками, йдеться у сюжеті "ВІККА-новин".

У 2011 році, коли в обласному управлінні з охорони довкілля вирішили створити тут три заказники місцевого значення, човни опломбувала рибінспекція. Відтоді ж установили жорсткий контроль, аби вище черкаського мосту ніхто не рибалив.

Таких дій управління приватники не розуміють. Запевняють: податки платять справо, працюють чесно.

– Якби дозволили, то вполовину б зросли прибутки. Податки до державного бюджету зросли б утричі, – каже приватний підприємець Іван Лисенко.

Заборону на промисел у верхній частині акваторії Кременчуцького водосховища, а це майже 65% від нього, рибалки називають корупцією. Риби, кажуть, у цих заказниках удосталь. На те мають висновки інституту рибного господарства. Ще й власним коштом промисловці щосезону зариблюють Дніпро.

– Ми не могли боротися із цією владою. Ми були гвинтиками, порівняно з ними. Зробили для себе підконтрольну територію, якою окремі люди лише керують, – перконаний приватний підприємець Анатолій Осіпов.

Рибалки вже писали листи до Мінекології. Звідти їм прийшла відписка: органу, що надав островам статусу заказників, уже не існує, а його повноваження ще нікому не передані. У міністерстві письмово попросили рибалок почекати – поки не розберуться із законами. Та їм уже уривається терпець. Кажуть: почекають кілька тижнів реакції нової влади. Як її не буде – підуть для початку пікетувати обладміністрацію.

Поділитись

Коментарі

Вгору