На Черкащині посеред зими спускають ставок: рибалки незадоволені

27 січня 2017, 10:34

i-6392

У Зеленькові Тальнівського району – конфлікт. Посеред зими спускають ставок. Місцеві рибалки побоюються, що загине риба, пишуть Вісті Черкащини.

"На ставку немає орендаря, – каже сільський голова Валентина Деркач. – Площа водойми чимала – понад 50 гектарів. За нинішніми розцінками за оренду треба платити 165 тисяч гривень у рік. Бажаючих досі не знайшлося. Оскільки ставок громадський, то в селі з’явилася ініціативна група людей, які хочуть облагородити ставок – упорядкувати береги й дамбу, порізати старі аварійні верби, яким уже хтозна скільки років. Саме ці люди вирішили спустити ставок й розпочати роботи. Але відразу з’явилися незадоволені. Це, насамперед, рибалки, у яких перестала ловитися риба. Ходять чутки, що нібито хтось зарибнив ставок, а тепер незадоволений тим, що його спускають. Офіційно його ніхто не орендував. Тому це може бути самовільне захоплення. 27 січня ми скликаємо сесію сільської ради. Запрошуємо усіх, хто має своє бачення на вирішення проблеми".

Останнім орендарем водойми був Руслан Лисенко. Він розказує:

"Ставок 2 роки висить у повітрі. Не приносить і копійки доходу. Рибу ловить, хто хоче й скільки хоче. Кидають сітки, ганяють моторними човнами. Село розділилося на 2 табори: одні хочуть і надалі ловити сітками й продавати своїм же односельцям, інші – упорядкувати став, віддати його в оренду, а вже орендар не має права заборонити ловити рибу вудками. Два роки за ставом ніхто не дивився. Води набралося набагато більше норми. Ставок просто в центрі села. Якщо буде повінь, може наробити біди. Треба облагородити й віддати орендарю. Думаю, бажаючі знайдуться".

Перший заступник голови РДА Володимир Гречка каже, що спускати ставки взимку заборонено.

"Спускати можна 30% від загальної кількості води, коли є загроза повені. Дозвіл повинна дати комісія з техногенної безпеки райдержадміністрації. Такого дозволу ніхто не давав. Риба не ловиться тому, що падає рівень води. Проблемою повинна зайнятися сільрада, бо ставок розташований в межах села".

Ставка орендної плати за гектар ставка – понад 3 тисячі гривень.

Поділитись

Коментарі

Вгору