Будівництво не знищить, а облагородить Соснівку, – головний архітектор Черкас

27 січня 2017, 10:58

1485502597_1331024059_prodam-dilyanka-v-m.cherkasi-sosnivka-3db7-1301559008927950-2-big

Головний архітектор Черкас Віталій Чернуха вважає проект будівництва в Соснівці надзвичайно якісним та порівнює сприйняття проекту архітектурного бюро «Сергій Бабушкін» із знаменитою Ейфелевою вежею, пише Нова Доба. 

На запитання, чи пов’язаний скандал довкола Соснівки зі змінами в генеральному плані Віталій Чернуха пояснює, що розробка генплану «на квартал» − це «антизахопницький» маневр, а аж ніяк не підігрування забудовнику.

− Детальний план розробляється на 42 гектари. Що це дасть? Можливість впорядкувати територію і перекрити будь-яку можливість у майбутньому зайняти або «віджати» цю земельну ділянку і якусь сусідню. А забудова буде йти лише на тій землі, яку вони взяли в оренду і за яку сплачують гроші. Нічого додаткового їм не виділятимуть, − розповів архітектор.

Активісти планують «шипувати» дерева

За словами головного архітектора, на цьому етапі вирубка дерев у Соснівці не передбачена, проте в будь-якому випадку буде обов’язково проведено дослідження – які з дерев здорові, які хворі, які підлягають вирубці, а які – ні.

Водночас, нагадаємо, що під час попередніх громадських обговорень з питання Соснівки депутат Черкаської обласної ради від фракції ВО «Свобода» Юрій Ботнар зауважив, що активісти будуть проводити «шипування» дерев. Забиваючи у сосни цвяхи, активісти планують врятувати їх від вирубки, оскільки забудовник буде постійно мати проблеми з ланцюгами для бензопил. (Метод виправдав себе у США, нанісши збитків забудовниками, що планували свою діяльність у лісовій зоні, більш як на 100 мільйонів доларів).

Бабушкін – один із найоплачуваніших архітекторів України

За словами Віталія Чернухи, затверджений генеральний план дасть можливість почати допроектовувати і до етапу будівництва тут ще далеко. Але, головне, наголошує архітектор, це не вирубка дерев, а укріплення берегу й утилізація 10-метрового шару будівельного сміття.

− Там берег зсувається, а укріпити його – це шалені гроші. Для міста це зробить забудовник і йому це коштуватиме удвічі дорожче, ніж побудуватися на рівнинному майданчику, − говорить Віталій Чернуха.

Щодо самої фірми-проектанта, відомого в Україні архітектурного бюро «Сергій Бабушкін», то виготовлені ними креслення Віталій Чернуха оцінює схвально.

Нагадаємо, що Бабушкін на початку двотисячних був головним архітектором Києва (1996-2003). За будівництво «свічок» і «склянок» в історичному центрі Києва газета «День» назвала Бабушкіна «одним із двох найбільших архітекторів-шкідників столиці в новітній історії. Йдеться про бізнес-центр «Парус» та 48-поверховий будинок на Кловському узвозі, які перекривають вид на Лавру, торговельні центри «Гуллівер», «Леонардо» та готель «Hyatt».

− Я б був толерантнішим. Згадайте створення Ейфелевої вежі, яку називали «уродством на тілі Парижу», а зараз – це символ. Стосовно Бабушкіна – то це один із найбільш високооплачуваних архітекторів. І коли я побачив ескізну пропозицію, виготовлену цим бюро, то був вражений. Я таких креслень не бачив з періоду Радянського Союзу. Коли розроблена технологія будівельного процесу, коли розроблений графік. Я такого вже реально не бачив 25 років. Ці люди – професіонали. Якщо збудують все – це буде окраса міста. До того ж, ми підв’язуємо їх зробити спуски, пішохідні доріжки, упорядкувати територію, − зазначив архітектор.

Поділитись

Коментарі

Вгору