На Черкащині поменшає свинини

23 лютого 2018, 10:08

На Черкащині помітно зменшиться обсяг м’яса свиней. Причиною цього стало враження тварин африканською чумою. Про такі наслідки АЧС, а також про шляхи її запобіганню та ліквідації говорили сьогодні на ранковій нараді у Черкаській облдержадміністрації, пише «ВиЧЕрпно».

За словами директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Ігоря Колодки, поголів’я свиней значно зменшилося, а це означає, що протягом найближчого часу зменшиться і кількість самої продукції як для внутрішнього продажу, так і для експорту зокрема.

Нагадаємо, що найбільший спалах африканської чуми свиней спостерігався у Городищенському та Катеринопільському районі. Частково ця хвороба була виявлена й на Звенигородщині, оскільки там проходила наглядова лінія.

- Головною причиною того, що африканська чума вражає тварин, є недотримання чіткого біозахисту на свинокомплексах та свинофермах. Також ще вагомою причиною є і те, що відбувається постійна мутація вірусу, який вражає свиней, — відмітив Ігор Колодка.

За словами начальника Головного управління Держспоживслужби Черкаської області Олени Бойко, африканська чума є надзвичайно тяжким явищем для нашої економіки, мова йде і про експорт, який через цю причину зменшиться.

- Держава не може повністю покрити всі витрати щодо ліквідації наслідків чуми. Ті кошти, що ми отримуємо від держави, реалізовуємо повністю, але їх недостатньо. Ви маєте зрозуміти, що кошти ідуть на засоби ліквідації, засоби дезинфікації, а також на те, щоб людям, які працюють над подоланням наслідків африканської чуми, потрібно постійно змінювати одяг та взуття. На все це коштів не вистачає, — сказала Олена Бойко.

Також на ранковій нараді було підняте питання і стосовно того, що у кожному районі має бути створена програма запобігання поширенню та ліквідації наслідків АЧС.

За інформацією, яку надала Олена Бойко, такі програми є у 20 районах, але діють лише у деяких районах: Золотоніському, Кам’янському, Тальнівському, Черкаському, Чигиринському, Чорнобаївському, а в інших ці проекти ще не затверджені.

У свою чергу, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко відмітив, що така тенденція затвердження подібних програм для нього незрозуміла.

- Одна річ, коли це район, який не стикався із африканською чумою свиней і він затягує із затвердженням цієї програми, а інша річ, коли це ті райони, в яких спостерігається спалах цього захворювання. Чому вони цього не роблять, я не розумію, — висловив свою думку Юрій Олегович.

Наостанок очільник області відмітив, що це питання бере під свій особистий контроль.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору