На Черкащині побільшало скажених тварин

30 вересня 2015, 19:29

777333

28 вересня відзначали Всесвітній день боротьби зі сказом, який проводиться за ініціативи благодійної організації "Альянс з боротьби зі сказом" і Центрів США з боротьби із хворобами і профілактики хвороб. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) сказ реєструється в 113 країнах світу та входить до першої п'ятірки хвороб спільних для людей і тварин. 

Щорічно від сказу у світі гине понад 55 тисяч людей та більше 1 млн. тварин. В Україні спостерігається складна епізоотична ситуація щодо сказу тварин. За 9 місяців поточного року в області погіршилась епізоотична ситуація. Зареєстровано 75 випадків сказу тварин проти 46 випадків за аналогічний період минулого року.

Сказ − особливо небезпечна інфекційна хвороба людей і тварин, яка завжди призводить до летальних наслідків. Збудником сказу є вірус, який вражає центральну нервову систему. Вірус виділяється з хворого організму тварини тільки зі слиною. Зараження сказом відбувається через пошкоджені шкірні покрови або слизові оболонки під час укусу або при ослиненні.

Головними причинами поширення епізоотії сказу є недостатнє проведення регуляції чисельності популяції основного носія вірусу сказу – лисиці та інших диких тварин, а також неефективна робота з локалізації і ліквідації осередків сказу.

Основним і найбільш радикальним заходом щодо запобігання захворюваності людей на сказ є ліквідація хвороби серед тварин – носіїв і джерел збудника інфекції шляхом регулювання чисельності хижих звірів, знищення бродячих собак, котів та суворе виконання правил утримання домашніх тварин.

Для попередження зараження цією страшною хворобою необхідно уникати контакту з невідомими та хворими тваринами. Особливу небезпеку в поширенні сказу відіграють укуси дикими хижаками, летючими мишами, котами і собаками. Поява диких звірів у денний час в населених пунктах або на господарських об’єктах – це неадекватна поведінка, що є проявом захворювання на сказ.

Якщо медицина ще не може вилікувати хворого на сказ, то з профілактикою виникнення цієї хвороби вона успішно справляється шляхом проведення щеплень особам з підозрою на можливе зараження вірусом сказу.

Для запобігання захворюванню на сказ при укусах тваринами необхідно:

− негайно поверхню рани рясно промити водою з милом, краї рани обробити спиртом або настоянкою йоду;

− негайно звернутися за медичною допомогою до місцевого медичного працівника;

− сприяти проведенню 10-денного ветеринарного нагляду за твариною, що нанесла укус, якщо вона жива і відома;

− невідкладно прийняти повний курс щеплень проти сказу, якщо такий був призначений.

Протипоказань проти щеплень немає, їх можна робити немовлятам, вагітним жінкам, старим людям. Препарати для щеплень виділяються безоплатно.

Перерви під час проведення щеплень є неприпустимими. Самовільне скорочення або припинення курсу щеплень, які призначає лікар або несвоєчасно розпочатий курс щеплень часто стає причиною недостатності імунітету для запобігання хвороби, інформують у прес-службі державної СЕС Черкаської області.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору