Знищити корупцію в місті можна одним документом, – Андрій Бортник*

30 вересня 2015, 20:00

На нещодавній конференції партія «УКРОП» висунула свого кандидата на посаду міського голови Черкас. Відтепер за крісло мера від цієї політичної сили боротиметься черкаський підприємець та волонтер Андрій Бортник. Про те, як швидко знищити корупцію, зменшити у кілька разів тарифи на деякі комунальні послуги, Андрій Бортник розповів нашому виданню.

IMG_9735  «Тільки нові люди з новим мисленням здатні зламати систему»

 - Чому ви вирішили балотуватись у мери Черкас?

- В країні зараз йде війна. Наші хлопці воюють за те, щоб всі ми жили краще. За останній два роки в нас змінилась країна. Кожен з нас хоче змін, одні для цього йдуть в поліцію, інші допомагають армії, ще хтось здає іспити у прокуратуру, щоб оновити її зсередини. Я переконаний, що тільки нові люди, з новим мисленням здатні зламати систему. Це треба робити і в органах місцевого самоврядування. Я багато років як підприємець надавав послуги місту. Бачу, що треба і можна змінити. У міській владі вже давно треба реформувати систему управління, оновити кадри та побороти корупцію. І я відчуваю в собі сили це зробити.

- Чому виборці повинні підтримати саме Вас?

- Більшість кандидатів на міського голову є частиною влади, або були у ній і особливо нічого не змінили. І у чинного міського голови, і у секретаря міськради, і у кандидата, який був заступником мера, було достатньо владних повноважень, аби показати реальний результат. У той час, коли потрібно проводити в місті системні реформи, ми бачимо лише якісь поодинокі заходи. Тобто, замість капітального ремонту, вони фарбують стіни. Фактично всі ми тасуємо стару колоду політиків, а для того, щоб були кардинальні зміни, потрібні нові люди, які здатні приймати нові рішення.

- Пане Андрію, чим підкорив вас «УКРОП»?

- Політична партія «УКРОП» двічі пропонувала мені долучитися до їхніх рядів та стати кандидатом на посаду міського голови. Проаналізувавши їхню програму, я згодився. Після Майдану люди чекали на реформи, але їх не було, у нашому місті - теж ніяких змін. Хоча навіть на рівні міста, доклавши певних зусиль, можна було б досягти відчутних зрушень. Але чинна влада не зацікавлена у цьому. Саме це і стало поштовхом, щоб об’єднати свої зусилля із «УКРОПом». У нас схоже бачення у розвитку міста, яке ми можемо реалізувати спільними зусиллями. І головне, що ми знаємо, як можна це зробити. Наприклад, мене все життя вчили, як досягати максимальних результатів із мінімальними ресурсами. В «укропівців» така ж позиція: максимально розвинути місто та зробити його кращим.

- Яким, на вашу думку, має бути міський голова?

- Керівник повинен знати увесь процес. Таким правилом я керуюся у бізнесі і таке правило застосовуватиму, якщо стану міським головою. Я переконаний, що міський голова має бути господарником, а не політиком, він  до деталей має знати всі напрямки, якими керує.

 Знищити корупцію в місті можна одним документом”

 - Нещодавно ви зробили гучну заяву, що міський голова та чиновники повинні проходити детектор брехні. Але слабо віриться, що у Черкаській міській раді таке можливо.

- Не бачу в цьому нічого неможливого. Раз у місяць чиновники разом з міським головою повинні проходити поліграф. Кожному потрібно ставити єдине запинання: «Чи отримував ти особисту вигоду під час виконання владних повноважень?» Я готовий першим сісти у крісло поліграфа. Таку ідею підтримала і команда «УКРОПу». Проходження детектору брехні має бути прописане у посадовій інструкції. Тоді і людям працюватиметься комфортніше, бо вони розумітимуть, що діють у правових рамках.

- Як вважаєте, що потрібно зробити, щоб місто стало успішним?

- Щоб Черкаси могли успішно розвиватися, у місті потрібно знищити корупцію. Це зробити насправді неважко, і міський голова може зробити це просто зараз, підписавши всього лише один документ про прозорість тендерних закупівель. Тоді розподіл усіх великих фінансових потоків відбуватиметься прозоро, без жодних корупційних схем. А подолавши корупцію, ми зможемо зменшити і комунальні тарифи для населення, бо це взаємопов’язані речі. Зараз ціни на послуги ЖКГ суттєво завищені. Наведу простий приклад: якщо провести прозорий тендерний конкурс на вивезення сміття, то відповідно і тарифи на цю послугу для населення можуть зменшитися у рази. Так само, у два рази можна зменшити тариф на прибирання прибудинкової території. І це не вартує значних зусиль, потрібно лише бажання. Але  ні чинний міський голова, ні депутатський корпус, як бачите, не зацікавлені у прозорості, бо тоді втрачається їхній контроль над вибором підрядника. Я ж вважаю, що у таких питаннях треба керуватися інтересами міста, а не власними знайомствами чи блатами.

 Черкаси змінять інновації ”

 - А як щодо ремонту доріг. Чи настане той час, коли в Черкасах забудуть про ями на дорогах?

- Хоч у це мало хто зараз вірить, але це можливо. Для цього потрібно відійти від стандартного ремонту і застосувати інноваційні технології. В усьому світі дороги ремонтують не восени, як це роблять у нас, а постійно, незалежно від пори року. І ремонт відбувається на рівні щілин. Тільки на дорозі з’явилася щонайменша щілина, її відразу ремонтують. Але роблять це не в ручну, а спеціальною машиною. Лише за один  день машина може відремонтувати до 8 км. доріг. Коштує така техніка близько 40 тисяч євро. Водночас підрахунки свідчать: якщо лише десять відсотків коштів, які закладаються у бюджеті на ремонт доріг, витратити на цю новітню технологію, то через чотири роки місто отримає величезну економію – у розмірі 16 мільйонів.

Щодо великих ям, то їх треба відремонтувати один раз і назавжди. Але нашим чиновникам вигідно постійно латати ями, адже йдеться про величезні гроші. Вони не зацікавлені у разовому, але якісному асфальтуванні. І навіть, коли я пропонував нашим чиновникам новітню технологію із ремонту щілин, мені сказали: «Андрію, в тебе діти є? Так от вони є і у власників асфальтних заводів». Тоді я зрозумів, що у відсутності ям на дорогах ніхто не зацікавлений. Однак це треба змінювати, тому я і вирішив балотуватися. Коли стану міським головою, обов’язково винесу цю технологію на розсуд громадськості. Я взагалі вважаю, що ключові речі, які зможуть кардинально змінити Черкаси – це інновації та реальна боротьба з корупцією.

Довідка:

Андрій Бортник

Вік: 38 років.

Освіта: дві вищі освіти, спеціальність фінанси та правознавство. В 2013 році поступив в Києво-Могилянську бізнес-школу на напрям МБА - магістр бізнес адміністрування. В 2014 році взяв академвідпустку, так як вважав, що витрачати 50 тисяч євро на свою освіту в час, коли в країні йде війна, неетично.

Підприємницька діяльність:

  • 1-е підприємство заснував у 18 років.
  • Перші серйозні кошти заробив у 20 років розробкою програмного забезпечення „Облік прав власності на фондовому ринку”. На ньому працювало 60 великих підприємств та 2 банка.
  • У минулому році вперше в Україні запровадив зимове утримання доріг за допомогою соляного розчину, що дозволяє уникати ожеледиці, і при цьому зменшує витрати міста на один снігопад майже в 3 рази, а шкоду екології - у 5 разів.
  • У 2010 році зменшив витрати міста на утримання зливової каналізації у 4 рази - з 1 млн 250 тис. грн. до 300 тис. грн.
  • У 2014 році зменшив витрати міста на вивезення сміття зі шкіл та садочків у 1,5 рази.

Волонтерська діяльність: З 2014 року значну частину прибутку всіх  своїх  підприємств направляє на допомогу армії. За допомогою волонтера придбано та відправлено на схід 5 джипів, більше 100 касок, бронежилетів та цифрових радіостанцій.

Створив найбільшу в Україні лінію з виготовлення сухих борщів. Станом на сьогодні на Схід безкоштовно відправлено понад 350 тисяч порцій сухих борщів. Загальна сума витрат на допомогу перевищила 5 млн. гривень.

Сім’я: одружений, має сина та доньку.

*передвиборча агітація 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору