На Черкащині планують захистити болото, 300-річний дуб і сквер між будинками

19 січня 2017, 08:37

584207

Чотири об’єкти природно-заповідного фонду можуть з’явитися у Звенигородському, Монастирищенському, Чорнобаївському районах і в Черкасах. Відповідний проект рішення поданий на розгляд обласних депутатів на наступну сесію, що запланована на 3 лютого, інформує vikka.ua.

Створення об’єктів природно-заповідного фонду дозволить захистити ці території від забудови, незаконної вирубки лісів тощо, – йдеться в документі.

Зокрема, депутатам пропонують затвердити такі об’єкти природно-заповідного фонду:

Маслове – гідрологічний заказник місцевого значення, розташований у Звенигородському районі біля села Боровиківка. Площа 7,3 га.

Сонячний – парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва у м. Черкаси, по вул. Академіка Корольова, біля будинків №24 та №32. На території розбито сквер, висаджено кущі та листяні дерева. Закладено садово-парковий газон, облаштовано точки поливу, проведено часткове освітлення, встановлені лавочки для відпочинку та сміттєві урни.

Панське болото – гідрологічний заказник місцевого значення, площею 21 га. Він розташований у Монастирищенському районі, біля села Панський Міст. Територія представлена прибережно-водними комплексами і лучними ділянками, є місцем розмноження водоплавних птахів та місцезростанням типової водно-болотної флори.

Загородищинський старожил – ботанічна пам'ятка природи місцевого значення, площею 0,03 га, розташована у Чорнобаївському районі, біля с. Іркліїв. Тут росте незвичайний дуб, обхват стовбура якого 4,67 м, висота 37,72 м, вік близько 300 років. Дерево не має пошкоджень, майже досягло граничної висоти. Це один із найстаріших дубів в Україні.

Поділитись

Коментарі

Вгору