На Черкащині очікують, що урожай буде меншим, ніж торік, але дефіциту злакових не буде (відео)

30 червня 2017, 12:22

Жнива на старті. За кілька днів аграрії області розпочнуть збирати озимі культури. Урожай очікують менший, ніж торік. Але запевняють, дефіциту злакових на Черкащині не буде – їх вирощують у 10-15 разів більше, від продовольчої потреби області, повідомляє "ЧСН".

Близько ста кращих аграріїв області з’їхалися до села Холоднянське Смілянського району на науково-практичний семінар, щоб підсумувати цьогорічну весняно-польову кампанію. Сіяти фермери хочуть зерно українське, бо воно адаптоване до наших кліматичних умов і попри спеку чи негоду дає високі врожаї.

Цьогоріч умови для формування врожаю значно відрізнялися від тих, що були останні п’ять років. Нині практично 80 відсотків посівних площ області, охоплені грунтовою засухою, каже агрометеоролог Тетяна Базаєва.

- Прогнозувати величину врожаю на сьогодні зарано, - запевняє очільник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка.

Загалом сільськогосподарники Черкащини очікують на хороші врожаї. Й наголошують хвилюватися за продовольчу безпеку не має підстав.

Вгору