На Черкащині не вистачає кабінок для голосування та бюлетенів, – ОПОРА

26 жовтня 2014, 12:39

На спеціальній дільниці № 710173 (100 виборців), що у Звенигородській центральній районній лікарні є лише одна кабінка для голосування, а на дільниці 710500 – недостатня кількість бюлетенів.

Про це повыдомляэ ГМ ОПОРА.

Зауважимо, що згідно вимог ЦВК до приміщень дільничних комісій, кабін для таємного голосування для малих дільниць (із чисельністю виборців: до 500 осіб) має бути не менше двох, для середніх (від 500 до 1500 виборців) – не менше 4 та великих (понад 1500 виборців) – не менше 6. Для спеціальних виборчих дільниць вимоги такі ж, як і для звичайних, тобто на цій дільниці має бути не менше двох кабін для голосування.

Також у приміщенні цієї дільниці довгий час перебував міліціонер, що є порушенням закону. Зауважимо, що згідно ЗУ «Про вибори народних депутатів», зокрема ст. 85, ч. 2: «У разі вчинення правопорушень, за які законом встановлена відповідальність, голова або заступник голови дільничної виборчої комісії мають право запросити у приміщення для голосування працівника органів внутрішніх справ, який повинен вжити до порушника передбачених законом заходів та залишити приміщення для голосування. Перебування працівників органів внутрішніх справ у приміщенні для голосування в інших випадках забороняється».

Члени дільничної комісії це пояснюють тим, що міліціонеру на вулиці холодно, а іншого приміщення, де він би міг перебувати – немає. Нині – міліціонер вже покинув приміщення дільниці.

Також на окрузі № 200, у селі Степівка (ДВК № 710500) недостатня кількість бюлетенів. Так,  виборців на дільниці – 265, а бюлетенів – 260 та 264 (списки по одномандатному та загальнодержавному округах). Зазначимо, що згідно ст. 80, п. 8: «Виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі для кожної виборчої дільниці кожного одномандатного округу виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці відповідного одномандатного округу, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів в межах поліграфічного листа при їх виготовленні».

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору