На Черкащині до 12 січня пануватиме тепла зима

08 січня 2014, 17:41

Північноатлантичні циклони й нині приносять на Черкащину тепле і вологе повітря, утримуючи хмарну з несуттєвими опадами погоду. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

У Різдвяні свята на території області спостерігалася аномально-тепла погода з температурним фоном на 6-10° вище кліматичної норми на цей час, що відповідає другій половині осені, або середині весни. Найтеплішою видалася доба 6 січня, коли стовпчики термометрів удень підвищувалися до +7°, а в нічні знижувалися лише до +4°.

Така аномалія тепла спричинила повний схід снігу та відтавання ґрунту. Озимі культури пробудилися, однак явних ознак росту не спостерігається. Вони марно витрачають поживні речовини. У зоні ризику опиняться рослини лише в тому випадку, якщо морози різко повернуться при безсніжжі.

За прогнозом погоди, на Черкащині до 12 січня очікується без істотних опадів погода, з температурою вдень +2+7°, вночі -1+4°. З 13 січня в тилу завершальних циклонів у наш край почне проникати більш холодне повітря з півночі, температура повітря упродовж доби – -2+3°. Однак це похолодання нетривале. За таких погодних умов на дорогах можлива ожеледиця, тому водіям та пішоходам у цей час варто бути обережними.

Поділитись

Коментарі

Вгору