На Черкащині державі повернули 600 га земель

30 серпня 2016, 06:33

земля

Враховуючи сільськогосподарську спрямованість Черкаського регіону, найбільше правопорушень, з метою усунення яких вживаються заходи представницького характеру на захист інтересів держави, виявляється органами прокуратури у сфері земельних відносин.

Поточного року  із земельних питань прокурорами до суду пред’явлено  62 позови на суму більш як 20,8 млн. грн. Судами задоволено 67 позовів на суму майже 17 млн. грн., виконано судових рішень з питань земельних відносин на суму понад 6 млн. грн., реально повернуто та попереджено незаконне надання близько 600 га земель.

Так, за позовом заступника прокурора Черкаської області в інтересах держави припинено незаконну реєстрацію та відповідно речове право приватного підприємства на земельну ділянку сільськогосподарського призначення, загальною площею 116,6 га, що знаходиться в адміністративних межах Жорнокльовівської сільської ради Драбівського району.

Посилена увага приділяється питанню усунення порушень вимог законодавства щодо розпорядження та використання землями прибережно-захисної смуги водних об’єктів Черкащини.

Завдяки пред’явленому прокуратурою позову державі належить повернути незаконно передану у приватну власність земельну ділянку в межах прибережної захисної смуги річки Вільшанка площею 1,9 га. Незважаючи на відмову в задоволенні позову судом першої інстанції, прокуратурі вдалося відстояти інтереси держави в апеляційному суді.

Реалізовуючи таку форму представництва, як вступ прокурора у справи, відкриті судами за позовами інших осіб, у червні поточного року, прокуратура попередила незаконне надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення у Тальнівському та Смілянському районах області, загальною площею відповідно 8,5 та 154 га.

Робота на вказаному напрямі триває.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

                                                     

Поділитись

Коментарі

Вгору