На Черкащині частину шкіл відключили від тепла

22 лютого 2016, 11:53

059d85280e233d4a73cb461104a5118c

11 шкіл у Канівському та 2 школи у Катеринопільському районах відключили від газопостачання.  Наразі навчальні заклади отоплюються електрообігрівачами та дровами.

Про це на вранішній нараді в Черкаській ОДА повідомив керівник департаменту освіти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський.

Схожа ситуація, за його словами, була і в інших районах. Удеяких газопостачання вже включили, а деяких – обмежили використання газу.

Причину відключення пояснив начальник управління ЖКГ Черкаської ОДА Сергій Демиденко:

- На початку року склалася дійсно складна ситуація з постачанням газу бюджетним установам. Так трапилося через те, що влітку цього року набрав сили новий закон, за яким кожний отримувач природного газу може самостійно обирати собі постачальника газу. Але в законі не врегульований період, коли в новому бюджетному році проводяться тендерні процедури.

Тож використання газу установами у період до тендеру, за словами Сергія Демиденка, "Черкасигаз" потрактував як несанкціоноване його використання.

- І це при тому, що в установ є передбачені бюджетні кошти і вони можуть проплачувати газ. Однак у них немає договору та немає підтвердження отримання газу, - тлумачить чиновник.

Він додає, що в ОДА вже написали листи до відповідного міністерства, аби там врегулювали це питання. Й швидше за все, установам на період тендеру дозволять отримувати газ у попереднього постачальника. Таку процедуру, каже начальник управління, можна було б зробити і раніше та запобігти нинішній ситуації.

- Міністерство економічного розвитку попереджало, що така ситуація може бути і над її вирішенням потрібно працювати. Але, думаю, це просто випустили із уваги, - тлумачить Сергій Демиденко.

Як зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, питання вже підіймалося на сесії облради в п’ятницю:

- Було звернення депутатів до "Черкасигазу" щодо того, аби не відключали газопостачання на період до підписання договорів.

Окрім того в ОДА зазначають, що мають варіанти виходу із ситуації. А очільник області дав доручення, щоб вже до кінця дня всі школи були із опаленням.

Поділитись

Коментарі

Вгору