Я не знаю іншого способу, як зупинити епідемію, – сільський голова Єрок про розстріли собак

22 лютого 2016, 11:30

210220162053128114795

Масове вбивство собак практикують у Катеринопільському районі. 30 січня посеред білого дня відбувся розстріл тварин у Єрках. 14 лютого собак стріляли вже в Катеринополі. Тварин знищують місцеві мисливці, пишуть Вісті Черкащини.

Офіційна причина – сказ. Наприкінці січня скажена собака покусала господаря. Лікування обійшлося потерпілому у кругленьку суму. Вакцину від сказу Україна не виробляє. Ліки від інших виробників карколомно дорогі.

Керівники селищних рад знайшли вихід: щоб погасити спалах хвороби, дали команду відстрілювати безпритульних собак. Мисливці полювали не криючись, попри те, що відстріл собак в населених пунктах суворо заборонений законом. Замість відстрілу хворих тварин, убивали відв’язаних домашніх та абсолютно здорових «ручних» собак, яких годували та пестили місцеві жителі. Відстріл відбувався жорстоко: собаки, нічого не підозрюючи, самі бігли до мисливців, лащилися. Мисливці застрелили Рижика, Квітня та багатьох інших селищних улюбленців.

Трупи убитих собак тижнями валяються на вулицях біля ринку.

– Собаки лежать не на території базару, – каже базарком Надія Каратніцька.

Розстріли собак у Катеринополі – не поодинокий випадок. Стрілянину на базарі чути бодай раз на місяць. Коли стріляли собак у Єрках, одна із активісток зателефонувала Єрківському селищному голові.

– Я не знаю іншого способу, як зупинити епідемію, – каже Леонід Польовий.

– Стріляти собак у населеному пункті категорично заборонено, – каже голова товариства мисливців і рибалок Тальнівського району Іван Решетник. – Вогонь можна вести не ближче ніж за 200 метрів від житла людей. Виключення – загроза епідемії сказу. Тоді беруть дозвіл у Черкаської обласної протиепізоотичної комісії й стріляють просто в населених пунктах.

– Якщо так піде справа, то скоро і людей хворих на грип почнуть стріляти, – кажуть захисники собак у Катеринополі.

12751750_616259385193402_257405447_oУ Європі собак давно не стріляють. Тварин або стерилізують, щоби вони не давали потомства, або присипляють. Щоб узяти собаку на утримання, треба принести довідку від психіатра. В Америці в окремих штатах заборонено прив’язувати домашніх собак, бо це є утиском їхніх прав та свобод. В Туреччині стоять годівниці та будки для безпритульних тварин, де б вони могли поїсти та сховатися від негоди.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Восаж :

Ех, покусали б когось із цих захисників ці ж миленькі “стовріннячка” у ночі. Хто ходить ввечері(вночі) погодяться з тим, щоб цих псів відстрілювали. А ні то беріть їх собі додому: корміть і не випускайте з двору без нагляду… імхо

111 :

Ви забули дописати: і вакцинуйте від сказу, як домашніх тварин, а не годуйте недоїдками і вважайте, що робите велику благородну справу.

natascha :

Текст коменТак какого … вы в Европу хотите? Европа идет по пути к гуманизму, а вам в совок самое верное направление- в Совок, в паРашу- вперед.( к путину, тым то же самое творят с животными) “всех уничтожитъ, убитъ, расстрелятъ”, тъфу, стыдно, что я с Украины.
В Германии например-за жестокое обращение с животными- 25000 евро штрафа или до 3 лет тюръмы. ( и выброс на улицу наказывается так же )
Но вам не понятъ, каменный век и совок.
собаки не виноваты, что их тысячу лет назад приручили, в природу- им некуда идти. таря

Восаж :

“выброс на улицу наказывается так же” – з цього і портрібно починати, а не ці люди, що зараз кричать про гуманізм більш ніж вірогідно самі викидали на вулицю тварин.

А отна мене зграя собак накинулася, то що було потрібно робити не ображати їх і спокійно дати себе покусати ?

111 :

А много Вы в Германии собак беспризорных видели? Лично я ни одной. А еще там за собаками в специальные кулечки какашки хозяева собирают. Это я тоже лично видела.
Навешали двойных стандартов и выпячивают то Европу то паРашу, где ни зря.
У меня дома 3 животных, подобраных с улицы, все три вакцинированы, и стерелизованы, за мой счет. Так что сами идите в парашу со стаями бездомных животных, живущих на улицах по своим животным законам.

петя :

я этим долбайобам головы отстрелил бы

Вгору