На Черкащині боротимуться з корупцією в дитячих садочках

29 вересня 2015, 22:58

1309783643_0274-detsad

Прибрати корупційну складову і більш якісно організовувати електронний реєстр маленьких черкащан у дошкільних навчальних закладах розпорядився голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко на вчорашній нараді в облдержадміністрації, інформує Прочерк.

– Електронний реєстр повинен бути чітким і кожна людина повинна знати, де вона знаходиться і коли потрапить її дитина в садок. Бо в цьому питанні корупція, на превеликий жаль, в місті Черкаси зашкалює! Я кажу це відверто, – емоційно зазначив Юрій Ткаченко на початку обговорення питання.

Опісля відзвітував начальник департаменту освiти і науки Черкаської ОДА Валерій Данилевський, який зазначив, що в області електронну реєстрацію дітей до прийому в садочки запроваджено з 2012 року. Зареєструватися можна на сайті reg.isuo.org

– Батьки можуть реєструвати дітей із моменту народження, а черга формується з дітей, які досягли 1,5 віку. При цьому подавати заявку можна лише в один заклад. При зміні місця проживання і при бажанні зареєструватися в іншому ДНЗ, заявку треба подавати заново і черга не зберігається. Діти, які з батьками приїхали з зони АТО, мають право влаштуватися без черги. Саме через це кількість діток в черкаських ДНЗ з вересня зросла, – пояснив Данилевський.

На сьогодні для реєстрації в навчальних закладах зареєстровано понад 7,5 тисяч дітей. Найбільше осіб перебуває на черзі в м. Черкаси, Канів, а також Жашківському, Черкаському і Маньківському районах. Однак потребують влаштування на 2015 рік приблизно тисяча дітей, а інші ще не досягли відповідного віку.

– У Жашківському, Маньківському, Уманському, Черкаському, Чорнобаївському районах в роботах відділів освіти є певні прогалини, бо деякі діти вже пішли до школи, проте вони перебувають на обліку в садочках. Їх просто вчасно не зняли з обліку, – зазначив доповідач.

На нараді також прозвучала інформація, що інколи завідуючі закладів ідуть на порушення черги і беруть в садочок поза чергою.

– Бувають об’єктивні, а бувають суб’єктивні чинники, – зазначив Данилевський, додавши, що треба розбиратися в кожному випадку.

Заступник голови ОДА Віталій Коваль зазначив, що, враховуючи динаміку демографічної ситуації в Черкасах, коли дітей більше, ніж садочків, то слід було б подбати про облаштування додаткових ДНЗ.

– Треба подивитися, коли дитячі садочки 10-15 років тому назад були віддані певним структурам, у тому числі, комунальним. Подивіться, на Митниці, в районі 700-річчя діючі садочки не забезпечують попит громадян. І це треба вирішувати буквально протягом півроку, – зазначив Віталій Коваль. – Знаю, що у ЧДТУ один корпус, який був дитячим садочком, законсервований і вже два роки не використовується.

Голова ОДА зауважив, що можливо варто більше дати можливість розвиватися приватним дошкільним закладам. Мовляв, це може бути державний фонд, залучення грантів тощо...

– Мені кажуть волонтери, чи можна один із садочків зробити волонтерським центром. А я їх запитую, чи не краще там відновити діяльність садочка? Щодо електронної черги, то там має діяти жорсткий регламент і ніхто не має права туди втручатися. Тож слід проаналізувати роботу і визначити розпорядженнями правила роботи, – зазначив голова ОДА. – А ще я просив би провести соціальне дослідження і запитати у людей щодо проявів корупції в цій сфері і далі треба бити по руках за такі речі. Бо батьки через неможливість віддати дитину до садочку і йти працювати на економіку, змушені сидіти вдома.

Заступник голови ОДА Юрій Сас додав, що можливо також відновити садочок за «Укртелекомом», де він і був.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору