На Черкащині батьки звинувачують акушерів у загибелі новонародженої дитини (відео)

13 вересня 2016, 12:27

0983e2f2e2014f34f51330e2dc9e12e6ba0e7d06

Лікарське недбальство чи просто нещасний випадок? На Черкащині родина звинувачує акушерів у смерті їх немовляти. Породілля мала заключення із рекомендацією щодо кесаревого розстину, та у пологовому вирішили, що жінка може народити самостійно. У результаті дитину витягували за допомогою вакууму, маленька дівчинка померла на шосту добу. Тепер родина хоче справедливого розслідування цієї історії, інформує НТН.

Під цим невеликим хрестом похована маленька Влада – первісток Наталі та Михайла. Маля прожило лише шість днів. Пологи були важкими та виснажливими, дитину діставали за допомогою вакууму, породіллі не одразу розповіли про стан донечки.

Наталія Філіпенко, породілля

Я в них спитала що трапилось? Вони нічого не сказали зразу, потім вже підійшла педіатр і сказала, що дитина у вкрай тяжкому стані, її забрали у реанімацію чи інтенсивну терапію, як буде далі ми не знаємо, в результаті дитина померла на шості сутки.

Три дні до пологів Наталка пролежала у відділені патології, жінка мала проблеми із здоров’ям, її консультували і в онкодиспансері, і в обласній лікарні. Тамтешні фахівці порадили робити кесарів розстин та цю довідку у пологовому до уваги не взяли.

Наталія Філіпенко, породілля

Щоб прооперувати і зробити кесарів розтин, я привезла їм це заключення, лікарі подивились і сказали, що він в акушерстві не працює цей лікар, що він може порекомендувати, ну і зробили так як вони рішили.

Михайло – чоловік Наталії, він і досі в шоці від усього пережитого. Та найбільше його обурює, що лікарі не намагались поспілкуватись із родиною після цієї трагедії.

Михайло Гунченко, чоловік породіллі

Не виходили зовсім на контакт, ніяких спроб ні вибачення, зовсім нічого. Хотілося б, щоб понесли наказаніє.

Та от лікарі переконують: зробили усе можливе і згідно інструкції. Рішення щодо того як народжувати пацієнтці приймав консиліум, потреби у кесаревому ростині ті не вбачали і рекомендацій інших спеціалістів не врахували.

Олександр Ємець, завідуючий акушерським відділенням

Якби сама пологова діяльність в перший період пологів не йшла з відкриттям шийки матки, то, можливо, прийняли б інше рішення, а коли відкриття повне, пологова діяльність активна і прямих показів для родів жінки оперативним шляхом не було.

Чому померла дитина і яка ступінь відповідальності лікарів у цій історії? Тепер це з'ясовує спеціальна комісія. Головний лікар пологового про трагедію знає. Нині, каже, чекають усіх заключень, із прогнозами керівник медзакладу не поспішає.

Володимир Зеленько, головний лікар Черкаського міського пологового будинку

У мене є особиста думка, але я вам кажу, що пройде три комісії, цей висновок я зможу особисто вам зачитать - наш, міський і обласний. Ці лікарі приймуть рішення - покарати лікаря чи навпаки сказать «ну, поступки були правильні, але всяке в житті буває»

Та от у Наталки і Михайла думка інша – саме лікарська неуважність стала причиною трагедії у їх родини. Вони планують вимагати справедливого розслідування і вже готують звернення до прокуратури, аби такого горя більше не пережила жодна сім’я.

Тетяна Гунченко, свекруха породіллі

Не спасли наше внучатко довгожданне, дєвочку нашу, щоб найгірше покарання вони понесли. Не такого ми чекали.

https://provce.ck.ua/wp-content/uploads/2016/09/c9035bbd6ae48592a63d588ac27.mp4

 

Поділитись

Коментарі

Вгору