На адреналіні я пробігла чотири квартали, – під час стрілянини в Лас-Вегасі ледь не загинула черкащанка

04 жовтня 2017, 12:04

29-річна черкащанка Наталія Москаленко ледь не загинула у бійні, яка сталась 1 жовтня в американському місті Лас-Вегас. Тоді 69-річний американець з вікон 32 поверху готелю розстріляв 59 осіб. Ще близкьо 500 осіб отримали поранення. Жінка працювала на той час на рецепції в готелі через дорогу від місця пригоди, пишуть "Вечірні Черкаси" (№ 40 від 4.10.2017).

- Убивця заселився в той готель ще 28 вересня і потроху заносив у номер зброю, - розповідає Наталія. - Я працюю у подібному закладі і знаю, що там завжди великий потік людей. Перевірити, хто і що проносить у номер, неможливо. Коли почалась стрілянина, у нашому готелі всі почали тікати "чорним" ходом. Через давку чимало людей постраждало. Багато відвідувачів побігли з валізами в руках, чим наражали себе на небезпеку. Я зрозуміла, що панікуючий натовп - те, що вбивці потрібно. І я побігла у протилежний бік. На адреналіні пробігла чотири квартали, поки не сіла в таксі. Попросила чимдужче їхати. Через паніку на дорогах утворились затори, але нам вдалося таки прорватися через поліцейський кордон.

Українка запевняє, терорист стріляв зі зброї, яку пересічний американець не зможе придбати.

- Вбивця використав щось на кшталт автомата Калашникова (за повідомленнями американських ЗМІ поліція виявила 23 одиниці зброї, серед яких були гвинтівки Daniel Defense DDM4, FN 15 та Sig Sauer - ред.). Подібну військову зброю звичайний американець не дістане. У мого чоловіка теж є зброя, і я знаю, що продають, а що ні. Той злочинець можливо мав колись причетність до поліції, наприклад, або до армії. Кажуть він застрелився ще до приїзду поліції. Проте є чутки, що саме правоохоронці його і убили. Зі злочинцем заселялась ще якась азіатка. Коли почались убивства, нам повідомили, що й у нашому готелі може перебувати озброєний чоловік.

Наталію здивувала реакція американців у момент трагедії.

- Водії буквально затягували до себе в автівки втікаючих людей, аби якомога швидше вивезти з небезпечної зони. Таксист, коли дізнався, що трапилось не взяв з мене грошей, хоча я мала заплатити близько 70 доларів. Було дуже страшно. Я завжди знала, що рано чи пізно може статись подібне. У цих готелях, які належать одній мережі, завжди людно. Щодня 2,5 тисячі гостей вселяються і стільки ж виселяється. Для терористів вдале місце.

Поки жінка тікала подалі від готелю з убивцею, встигла написати повідомлення чоловікові. Попросила придбати спортивне авто та подорожувати світом, якщо вона не виживе. Батькам в Україні розповіла про все, коли опинилась в безпеці.

Москаленко була єдиною українкою, яка працювала у готелі. Він є одним з найбільших в Америці. До США потрапила 8 років тому. Там вийшла заміж. Навчалася в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького на факультеті іноземних мов.

 

Коментарі

Освальд сказав:

справжня американка

Вгору