“Мистецтво для душі”: у Черкасах відкрилася виставка робіт, створених людьми з інвалідністю (ФОТО)

15 вересня 2022, 15:42

Сьогодні, 15 вересня, у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Мистецтво для душі". Глядачам представили майже сотню робіт, створених людьми з інвалідністю.

На виставці представлені роботи 5-х мешканців Гельмязівського, Смілянського, Вікторівського психо-неврологічних інтернатів та черкаського геріатричного пансіонату. Підопічні соціальних установ області свої твори виконують у різних техніках: графіка, живопис, ліпка з пластиліну.

Директорка Гельмязівського психоневрологічного інтернату Світлана Омелян розповідає, що сьогодні на виставці представлені роботи одного із їхніх вихованців - Володимира Перенесенка.

- Наш художник - переселенець із Макіївського психоневрологічного інтернату Донецької області. Він малює те, що закарбувалося в його пам'яті. Усього у нашому інтернаті прийняли 32 переселенців з інших закладів, починаючи з 2014 року. Талант Володимира виявили випадково, адже про те, що він малює, ніде не було сказано, - розповідає пані Світлана.

Володимир Перенесенко говорить, що картини малює з уяви.

Потрібно старатися. Мій улюблений художник - Альбрехт Дюрер, я вважаю, що він найкращий, - каже Володимир.

- Мені приємно поділитися своїми роботами та познайомитися з іншими художниками і їхніми роботам. Сьогоднішній день для мене дуже хвилюючий і значимий. Я захоплююся малюванням, для мене - це спосіб самовираження, - говорить мешканка Смілянського психоневрологічного інтернату Арсена Яценко.

Виставка "Мистецтво для душі" триватиме в обласному краєзнавчому музеї до 9 жовтня.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Гість :

Не зважаючи на проблеми зі здоров’ям і ярмо “інвалідності”,яке часто-густо обмежує можливості конкурувати з менш талановитими,але фізично здоровими людьми,ці талановиті люди доводять,що здатні створювати справжню красу,бути митцями і творити для душі!!!Молодці!!!Продовжуйте нести красу в цей жорстокий світ.

Вгору