Ми вимагаємо реально підтримати промисловість, а влада жонглює статистикою, – Вілкул

14 грудня 2017, 08:00

Співголова фракції Опозиційного блоку в парламенті Олександр Вілкул сказав: «З дивною завзятістю влада «малює» переможні звіти, а люди живуть все гірше - Україна закріпилася в десятці найбідніших країн світу, а українці отримують менше всіх в Європі. Ми вимагаємо реально підтримати промисловість, а влада жонглює статистикою».

Показники промислового виробництва в 2017 році впали на 20,7% до обсягів 2013-го, і на 24,5% - до 2012 року (в порівнянних параметрах - без урахування анексованого Криму та зони АТО).

Серед основних причин в промисловості кризи опозиціонер назвав:

- триваючу війну і блокаду Донбасу;

- відсутність держпідтримки базових галузей промисловості;

- втрату традиційних ринків, які не компенсував вихід на ринки ЄС (за підсумками 2016 року, в порівнянні з 2013-м, експорт до країн ЄС впав на 3 млрд доларів до 13,5 млрд доларів (37% від загального експорту). А в країни СНД , в тому числі Росію, експорт, в порівнянні з 2013-м, склав в 2016 році 6,2 млрд доларів (17% від загального експорту), тобто падіння на рівні більше ніж на 16 млрд доларів.

Вкрай високий рівень кредиторської заборгованості за позиками - на 1 січня 2017 року його вже перевищила 1 трильйон гривень! А також високі процентні ставки, через що кредити практично недоступні для більшості підприємств;

- низьку рентабельність, а для окремих галузей - і збитковість. Наприклад, рентабельність металургійної промисловості в I півріччі 2017 року склала - 0,4%, нафтопереробної та коксохімічної промисловості - «мінус» 3,7% і т.д.

«Україні потрібен чіткий план виходу з кризи, нею повинна стати розроблена нами Стратегія «Нової Індустріалізації». Ми подали в Раду відповідний пакет законопроектів, але їх вже другий рік не виносять в зал для голосування.

Є законопроекти, механізми і експерти, потрібно тільки вміти працювати, а не жонглювати статистичними цифрами. Тоді буде забезпечено реальне зростання зарплат і пенсій, а не мізерні подачки, які з'їдаються колосальною інфляцією», - сказав Вілкул.

Щоб захистити людей від злиднів і вивести країну з глибокої кризи, Опозиційний блок вимагає: відновити мир; прийняти антикризовий пакет законопроектів в рамках Стратегії «Нова індустріалізація» з підтримки промисловості, збереження та створення нових робочих місць.

Матеріал надано прес-службою політика.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору