Ми сидимо – дурника валяємо, – депутати облради знову провалили голосування по блокаді Донбасу

31 березня 2017, 11:25

Сьогодні депутати Черкаської облради знову спробували проголосувати за звернення до Президента України, Кабміну та Верховної Ради щодо врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні. За таке звернення депутати пробують проголосувати вже упродовж кількох засідань. Першого разу не зібрався кворум, а потім не могли погодити сам текст звернення. Сьогоднішня сесія теж не увінчалася успіхом.

Сьогодні на розгляд депутатів пропонувалось  два звернення. Одне озвучив керівник фракції "Батьківщини" Михайло Мушієк, зазначивши, що цей текст напрацьовували керівники фракцій.

- Ми прийняла рішення напрацювати звернення від всіх фракцій. Ми його напрацювали, - зазначив Михайло Мушієк.- Обговорення було жвавим. Ми погодилися прибрати з тексту словосполучення  "торгівля на крові", що не подобалась деяким депутатам. Сподіваюся, всі підтримують.

У цьому зверненні шість пунктів, серед яких: припинення кримінальних переслідувань учасників блокади; притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у застосуванні сили щодо блокадників; ухвалення законодавчих актів про заборону торгівлі з тимчасово окупованих територіями; заборона роботи банків з російським капіталом; ухвалення законодавчих актів про націоналізацію майна держави-агресора та її резидентів; активізація дії щодо звільнення українських військовополонених.

Натомість депутати від фракції  БПП запропонували свій варіант звернення, назвавши його альтернативним. У їхньому зверненні 8 пунктів. Їх перед депутатами зачитав керівникдепутатської фракції Костянтин Омаргалієв.

У своєму звернені вони ставлять такі вимоги: припинити торгівлю, транспортне сполучення з окремими районами Донецької та Луганської області та за участю громадських активістів посилити боротьбу за незаконним переміщенням товарів через лінію зіткнення; ухвалити законодавчі акти про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіям; законодавчо обмежити роботу банків з російським капіталом на територіях України та інші.

Наявність двох звернень і викликала жваву дискусію між депутатами. Передусім виникли суперечки щодо того, який текст звернення вносити в порядок денний сесії. Розрядити ситуацію спробував депутат Микола Булатецький.

- Ми сидимо - дурника валяємо. Ми розуміємо, що ні в одному, ні в іншому проекті немає нічого важливого. Не ганяйте кіно. Просто поставте на голосування. Який текст звернення набере більшість голосів, за те й будемо голосувати. Треба берегти час всіх і нерви, - зауважив він.

Опісля депутати таки спробували проголосувати за внесення звернень до порядку денного.  Однак ні одне, ні інше не набрало необхідної кількості голосів. Тож депутати Черкаської облради знову провалили звернення до керівництва держави щодо блокади Донбасу.

Наразі депутати пішли на перерву.

 

Вгору