Ми поки що не знайшли спільної мови з керівництвом ОДА щодо призначення начальників управлінь, – Феофілова

19 травня 2014, 18:08

Робота з призначеннями – один із пріоритетних напрямків діяльності Черкаського громадського люстраційного комітету. Але тут дуже важко встигати, бо найчастіше ми працюємо постфактум: когось уже призначили, а ми його люструємо, - розповіла секретар Черкаського громадського люстраційного комітету Вікторія Феофілова, інформує Vechirka.net.

- З одного боку зрозуміло, що потрібно призначати людей і немає часу чекати, поки ми назбираємо інформацію. З іншого – ми не бачимо великого бажання радитися з приводу призначень. На рівні області все робиться через розгляди на Народній раді. Ми з цим не погоджуємось і не раз висловлювали своє незадоволення такою системою. Бо так само як і Самооборона Майдану, Правий сектор та інші громадські об’єднання, ми не маємо змоги впливати якимось чином на її рішення.

До того ж варто розуміти, що люстраційний комітет не лобіює якісь персони на якісь посади, а по-перше, виступає за прозорість самих кадрових процедур, а по-друге, може лише супроводити певну кандидатуру інформацією (скоріше негативною, бо позитивної до нас майже не надсилають).

Так, наприклад, ми надсилали Міністру освіти Сергію Квіту всю інформацію стосовно обох претендентів на посаду ректора ЧДТУ. Юрій Лега як депутат від Партії Регіонів з самого початку був в нашому списку кандидатів на люстрацію. Інформацію про діяльність Тамари Качали нам теж принесли, але вже під дату виборів ректора. Все, що в нас було, прочитав міністр. Можливо це теж вплинуло на його рішення стосовно затвердження ректора. Однак, точно вам скажу, що в цьому ділі рано ставити крапку, оскільки атмосфера в закладі нездорова, там зараз іде слідство по кількох кримінальних провадженнях і ми ще не раз почуємо про гучні скандали в цьому університеті! Тому процедури люстрації продовжуємо.

На жаль, поки що ми не знайшли спільної мови з керівниками ОДА щодо призначення начальників галузевих управлінь. Ми наполягаємо на прозорій конкурсній процедурі, натомість вже маємо подання кандидатури Максима Зеленського на начальника управління молоді та спорту, затвердженого через Народну Раду (хоча було ще 2 ради – спортивна та молодіжна – які визначили своїх фаворитів). Нас дуже непокоїть не сам факт призначення цієї людини, а відсутність чітких і зрозумілих процедур. І ми жорстко готові стояти на своїй позиції, аж до судових позовів чи організації акцій громадських протестів. Однак поки що сподіваємося на конструктивну і мирну співпрацю із головою ОДА та його помічниками, - розповіла вона.

Поділитись

Коментарі

Вгору