Ми можемо задіяти найкраще, що є в Черкасах, — Людмила Фіть про другий Черкаський книжковий фестиваль

06 березня 2018, 09:04

У Черкасах 20-22 квітня відбудеться другий Черкаський книжковий фестиваль. Робота над його реалізацією ведеться дуже активно: наразі запрошено багато гостей та видавництв, ведуться перемовини з майстрами стосовно проведення різноманітних майстер-класів тощо. Але чим відрізнятиметься цьогорічний фестиваль від минулорічного? Якою врешті-решт буде його родзинка — розповіла організаторка Черкаського книжкового фестивалю Людмила Фіть у студії «Вичерпно».

Родзинкою фестивалю будуть перформанси — поєднання лекції, читання, спілкування з аудиторією з відео- та театральними постановками.

- Таким чином ми можемо задіяти оте все найкраще, що маємо в Черкасах: театр, ведучих, науковців — і все це поєднати з гостями, зробивши щось нове для нашого міста, — сказала Людмила Фіть.

Людмила розповіла, що серед гостей фестивалю будуть Оксана Забужко, Дара Корній, Катерина Калитко, Артем Чех та інші. З Артемом Полежакою відбудуться поетичні батли, з Любко Дерешем — моночитання. Приїде в Черкаси і Макс Кідрук. Цього разу не з презентацією книги, як зазвичай, а буде той-таки перформанс, який був тільки у Києві, про те, як Максим об’їздив всю Україну — його тур 100 містами.

Цього року буде потужний дитячий «десант», зокрема, Сашко Дерманський, Наталія Щерба та інші.

Також на фестивалі свої найкращі книги пропонуватимуть провідні видавництва України: «Видавництво Старого Лева», «Vivat», «Зелений пес» та інші.

Людмила Фіть розповіла, хто підтримує Черкаський книжковий фестиваль. Зокрема, зголосилася допомогти Черкаська міська рада, із Черкаською ОДА та іншими спонсорами наразі ведуться перемовини. Організатори заходу шукають допомоги з інших джерел. Так, нещодавно Черкаський книжковий фестиваль запустився на Спільнокошті (колективному фінансуванні проекту), де кожен охочий підтримати фестиваль може фінансово профондувати захід.

- Я відчуваю гордість, коли не один меценат відразу покрив півсуми, а кожен потроху. Ти відчуваєш причетність до події. Я не сидів, не писав коментарі у «Фейсбуці», я не чекав, що хтось приїде і допоможе. Я сам щось зробив, щоб у Черкасах був такий фестиваль і це дуже круто, — сказала Людмила Фіть.

Детальніше про Черкаський книжковий фестиваль від організаторки Людмили Фіть дивіться у відео:

Поділитись

Коментарі

Вгору