Ми хочемо, щоб почули не Народну раду, а простих людей, – селяни з Чигиринщини просять захисту в депутатів

19 лютого 2016, 18:21

12754804_571046039730744_1189355666_oЖителі Чигиринського району приїхали сьогодні на сесію Черкаської облради, аби їх почули депутати. Наріжним каменем, яке привело селян до обласного центру, стало питання про зведення у Чигиринському районі пташників птахофабрики ДП «Перемога нова» (Миронівського ХП). Одні переконували, що пташники на Чигиринщині не потрібні, інші – навпаки запевняли, що це робочі місця та заробіток для селян.

- Я вийшла говорити за жителів села Рацеве. Ви навіть не уявляєте, яка ситуація у нашому селі, - звернулася до депутатів жителька Чигиринщини Світлана Войтенко.– Ми такі самі люди, як і всі інші, нам також хочеться їсти, вчасно платити за комунальні послуги, а на все потрібні гроші, яких ніде заробити.

12767968_571032953065386_1195550357_oВона каже, що в селі й так багато пустих будинків, а молоді люди продовжують виїжджати, адже немає роботи. Тож нині, говорить пані Світлана, молодого покоління віком від 30 до 40 років у її селі немає.

- Мої діти – дочка та син - працюють на схожому підприємстві, яке хочуть звести в нас. Я там була - і там ніякого запаху немає, - зазначила Світлана Войтенко.

Депутатам вона розповіла і про збори, які нещодавно були у їхньому селі, на яких селяни заявили, що вони не проти зведення птахофабрики, бо ж, говорить жінка, розуміють, що це інвестиція у їхній населений пункт. Світлана Войтенко зазначає, що пташники далеко від історичних та туристичних шляхів та земель Чигиринщини, тож ніякої шкоди славетній Богдановій землі не завдадуть.

Разом з Світланою Войтенко приїхали й інші селяни.

IMG_0656На сесію завітали і противники будівництва пташників. Зокрема,  представники Чигиринської народної ради влаштували під будівлею облради мітинг, на якому закликали депутатів не допустити зведення пташників в історичній столиці України, вбачаючи у цьому екологічну небезпеку для району.

12755116_571032946398720_461969730_o- Ми цього не допустимо. Це наша категорична позиція, - наголосив голова Чигиринської народної ради Павло Романенко.

Водночас Світлана Войтенко підкреслює, що у селі про Народну раду навіть нічого не знають. Тож вона попросила депутатів захисту для селян.

- Ми хочемо, щоб нас почули. Не Народну раду, а нас – простих людей, - наголосила Світлана Войтенко.- Дайте нам можливість нормально працювати. У нас це крик душі.

На сесію жінка привезла звернення, під яким підписалося понад тисячу селян.

Нагадаємо, нещодавно скандалом завершилося чергове засідання сесії Чигиринської райради. Причина – непорозуміння між мешканцями села Рацеве та ГО «Народна рада».

Поділитись

Коментарі

Патріот_90 сказав:

Я житель села Рацево. Хотів би поділитися своєю думкою щодо забудови наших земель курниками”Наша ряба”.Думки моїх односельців розділилися надвоє.Одні женутся за робочими місцями,інші хвилюются за майбутню екологію,та за свої пайові землі.
Ми знаємо що мораторій на продаж землі буде ПЕРЕГЛЯДАТИСЯ лише в 2019 році,а поки що землі під забудову Наша ряба може тільки орендувати, але що ж залишится на місці курників після закінчення оренди … пласт БЕТОНУ,на якому селяни та їх нащадки вже ніколи нічого не зможуть виростити.Саме мене лякають маштаби забудови на досить не великій території 160 курників довжиною 200 метрів кожен(тобто загальна довжина складатиме 32 км) Я вважаю що для одного села це занадто!І якби вони не вихваляли екологічність свого виробництва,а такі маштаби однозначно вдарять по екології, яка в Україні і так не на найвищому рівні ,але це ж наше здоров”я.
На зборах села переважної більшості за чи проти я не побачив багато людей ще вагаются .Думаю відсотків 30 було за, і відсотків 30 проти,інші 40 ще думають. Не сподобалося на зборах ставлення сільської голови, та її замісника (якому доречі в середині березня “наша ряба”вже подарувала Авто) до думки односельчан які їздили і спілкувались із звичайними жителями тих сіл в яких вже збудовані курники.В них нахабно видерали мікрофон і передавали людям які агітували за курники,більшість з них була не з нашого села.Мене це вразило найбільше.Ще була помітна занадто активна агітація сільської голови ЗА курники.Думаю в сільської голови повинна бути нейтральна позиція.

Вгору