Ми доводимо, що українське виробництво відповідає світовим стандартам якості, – Анатолій Ткаченко

11 вересня 2015, 16:48

 11121403_1679410952294092_488606409_n

Економічна криза в Україні негативно вплинула на роботу багатьох вітчизняних підприємств. Чимало українських компаній змушені були зменшити обсяги виробництва або повністю зупинитися. Натомість є підприємства, які навчились успішно виживати в сучасних реаліях. Та ще й не просто виживати, а доводити всьому світу, що українське виробництво ні в чому не поступається іноземному. Секретами успіху бізнесу та планами на майбутнє з кореспондентом «Про все» поділився директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод» (складова частина LNZ Group) Анатолій Ткаченко. 

- Через складну соціально-економічну ситуацію в країні багато підприємств змушені згорнути виробництво. Як Лебединському насіннєвому заводу вдається нарощувати потужності і розвиватися в таких умовах?

- Незважаючи на ситуацію в Україні, ми знайшли свою нішу, намагаємося робити довгострокове виробництво. Найважливіше – це тримати марку, не давати приводів для сумнівів нашим замовникам. Сьогодні намагаємося розвивати наше виробництво в різних напрямках. Так, цього року вперше будемо переробляти такі культури, як спельта, льон, коріандр та експортувати їх до країн Євросоюзу. Тобто робимо все для того, щоб бути різноплановими. Тримати лідерство вдається і завдяки співпраці з найкращими світовими селекційними компаніями MONSANTO, PIONEER, SYNGENTA.

 11994453_1679407655627755_805563746_n

- Чи не заважає в роботі сформований в українському суспільстві стереотип, що іноземний виробник характеризується значно вищими показниками якості на відміну від вітчизняного?

- Вважаю, що потрібно викорінювати подібні стереотипи з думок українців. Я був у Європі, бачив як працюють європейські заводи, - ми нічим не гірші, а по деяким позиціям і набагато кращі. Обладнання у нас навіть сучасніше і якісніше, усі ділянки гібридизації знаходяться на постійному поливі, що мінімізує будь-які ризики у разі посухи. За час роботи ми не отримали жодної рекламації по питанню доробки насіння. Тому, щоб зруйнувати стереотипи, ми запрошуємо потенційних замовників на виробництво, щоб люди, які раніше купували лише імпортне насіння і думали, що воно найкраще, розуміли, що це не так. Ми демонструємо процес із самого початку, показуємо виробництво на різних етапах та готову продукцію у мішку. І замовники на власні очі бачать, що наше виробництво відповідає світовим стандартам якості. 

- Рік тому компанія LNZ Group побудувала та ввела в експлуатацію сучасний насіннєвий завод з очистки, калібрування, протруєння насіння зернових культур. Розкажіть про його потужності.

- Це спеціалізований завод. Ми розпочали його будівництво у квітні 2014 року, а вже 1 вересня нам вдалося запустити першу чергу. Він займається виробленням посівного матеріалу кукурудзи. З нашими замовниками у нас укладені договори як на польове вирощування так і на доробку насіння на заводі. Завод включає в себе: приймальне відділення (лінія очистки) продуктивністю 330 тонн на добу, сушку (повне завантаження 1200 тонн, відділення обмолоту (30 тонн/годину), відділення  калібрування,  обробки  засобами  захисту  рослин  та  пакування. Він обладнаний висококласним устаткуванням провідних світових виробників, яке відповідає найвищим стандартам у галузі насінництва.

11994490_1679411525627368_1497275232_n

- Успішна робота підприємства також багато в чому залежить від висококласних фахівців.

- Ми приділяємо значну увагу постійному підвищенню кваліфікації наших працівників. Навчаємо їх, відправляємо на стажування як на українські підприємства, так і за кордон. Загалом на заводі працює 120 осіб з найближчих населених пунктів: Журавки, Матусова, Лебедина, Шполи. Своїм  коштом  ми забезпечуємо  їх  трансфер  як  на  роботу,  так  і  до  своїх  домівок, всі працівники офіційно працевлаштовані та вчасно отримують зарплату. 

- Які плани ставите перед заводом на найближчий час?

- Наша ціль – бути найкращим заводом в Україні! Цього плануємо досягти завдяки якісному обладнанню, професійності спеціалістів та впровадженню нових технологій. У перспективі ж плануємо стати одним із кращих підприємств по виробництву насіння в Європі.

11997852_1679407328961121_2111929820_n

- Жителі Шполянського району, в якому ЛНЗ орендує близько 20 тис. га землі, називають ваше підприємство соціально-відповідальним партнером, добросовісним орендарем та помічником. Як вам вдалося завоювати такий ступінь довіри людей?

- Мабуть тому, що ми завжди відгукуємося на прохання місцевих громад про допомогу у вирішенні нагальних проблем району. Тісно співпрацюємо зі школами (надаємо допомогу у встановленні вікон, переоснащенні котелень тощо), допомагаємо у будівництві церков, ремонті дорожнього покриття. За цей рік лише в селі Лебедин нашими зусиллями було заасфальтовано близько 12 тис. кВ м автошляхів. Понад 4000 тис. кВ м - у селі Журавка. Незабаром буде відремонтовано відрізок дороги Шпола-Веселий кут. Ми допомагаємо району і з організацією свят: нещодавно допомогли провести День села. Піклуємося про здоровий спосіб життя молоді - відкриваємо спортивні секції і гуртки, щоб залучити дітей до занять фізичною культурою. Наприклад, нещодавно було введено в експлуатацію тенісний корт, заплановано і розпочато будівництво стадіону. Звичайно, не все робиться відразу: був час,  коли ми працювали на укріплення позицій компанії, нарощували матеріальну базу, тепер настав час, коли ми можемо більше допомагати людям. Маємо  надію  що  і  надалі  економічний  стан  нашого  підприємства  дозволятиме  нам  утримувати  високу планку  соціальної  відповідальності, яку ми самі ж собі і підняли. Ми  усвідомлюємо  що  для  цього  необхідно  працювати  24 години  на  добу  - наш  колектив  готовий  до  цього.

 11998313_1679409668960887_728263349_n

- Близько 20 працівників вашого підприємства були мобілізовані і захищають цілісність і незалежність України на сході. Як підтримуєте їх?

- З перших днів АТО ми допомагаємо бійцям, перераховуємо значні кошти на підтримку військовослужбовців. Усі працівники, які були призвані до лав ЗСУ від нашого підприємства, були забезпечені усім необхідним спорядженням, починаючи від касок, бронежилетів, закінчуючи харчами.  Передаємо усе необхідне нашим захисникам на фронті через волонтерів. Жоден наш співробітник, жоден житель Шполянського району, який пішов на фронт, не залишився без нашої допомоги. 

Довідка: LNZGroup - це сучасна диверсифікована  агропромислова  компанія, якая успішно  розвиває три напрямки діяльності: насінництво (компанія є лідером з польового вирощування (гібридизації), агровиробництво (виробництво зернових та олійних культур, а також молока та м’яса) та дистрибуцію (засоби захисту рослин та посівний матеріал с/г культур).

 

Поділитись

Коментарі

Олексій :

Пам’ятаю часи, коли Лебединський насіннєвий завод був ще звичайним зерновим заводом в 1994 році, де працювала моя мати. Колись дуже давно ЛНЗ був просто рафінадним заводом, пере орієнтованим на виробництво зерна. Бачив важливі етапи його розвитку від звичайного ВАТ місцевого значення до перетворення в потужну і масштабну агрофірму на сьогодні, партнерами якої сьогодні є такі потужні групи як Сингента, Монсанто, Кортева. Без якісної роботи, завзяття працівників та постійного розвитку це було б просто неможливо.

Вгору