Можна впроваджувати лише те, що ти передаєш місту безкоштовно, – Бондаренко про закриття Mapamagic

26 грудня 2016, 13:05
Фото: Про все

Фото: Про все

Сьогоднішня прес-конференція щодо транспортної реформи в Черкасах перетворилась на з'ясування стосунків між представниками міської влади та підприємцем Віктором Євпаком, який впроваджував у громадському транспорті проект Mapamagic. Основну лінію спілкування задав міський голова Анатолій Бондаренко, який неочікувано з'явився на прес-конференції.

Фото: Про все

Фото: Про все

Міський голова зазначив, що він не допустить використовувати ситуацію навколо суспільного транспорту та шантажувати місто.

- Ми не заперечуємо проти впровадження електронних систем в громадському транспорті (Mapamagic - ред.). Але можна впроваджувати лише те, що ти передаєш місту безкоштовно. Але, якщо хтось хоче спочатку випробувати систему в громадському транспорті, а потім шантажувати місто і продати цю систему, то цього не вийде. Я з вами зустрічався лише кілька разів і ніяких гарантій, у тому числі  й на папері, ми не давали, - звернувся до присутнього на заході Віктора Євпака Анатолій Бондаренко.

Також мер образився, що люди, які, за його словами, для міста нічого не зробили, звинувачують поважних людей у корупції.

Одразу після цього мер залишив залу і Віктор Євпак вимушений був відповідати на закид міського голови присутнім журналістам та представникам департаменту ЖКК.

Підприємець зазначив, що в нього є відповідна угода підписана з Департаментом житлово-господарського комплексу, яку він виклав для загального доступу в соціальні мережі. Він також повідомив, що діяв у межах законодавства, а Mapamagic закрилася через те, що влада створювала перешкоди для цього.

- Більш того, міський голова Бондаренко при свідках висловив бажання зняти з мене штанці та відлупцювати, - обурився Віктор Євпак.

Основними ж закидами представників влади є те, що Євпак не має наміру без застережень передати свою програму у власність міста, а лише надати її у користування, залишивши за собою право власності на продукт.

Також заступник міського голови Руслан Сотуленко зазначив, що програмне забезпечення, яке використовується на тролейбусах несертифіковане, і тому не може використовуватися. Стосовно цього ще буде проводитися службове розслідування, і з'ясовуватиметься хто дозволив впроваджувати в життя це програмне забезпечення.

Також представники міської влади вказали, що вони не збирались припиняти програму, а, згідно з договором, вона пролонгувалась автоматично на 2017 рік. Але, оскільки вони не зобов'язані послуговуватись саме програмним забезпеченням проекту Mapamagic, то в наступному році буде оголошено конкурс на надання послуг аналогічні до нього.

Поділитись

Коментарі

Piom сказав:

Звісно, використовувати систему яка для міста дістається безкоштовно і уже готова ми не можемо, але влаштовувати конкурс, щоб витратити пару мільйонів гривень — це якраз для нас.

Чи вже важко домовитись про умови використання програми?

Vitaliy сказав:

Прозоро – ні. МапаМеджік – ні. Що далі?

Дмитро сказав:

А далі, збирати підписи про недовіру міський владі в особі Бондаренка А, та Радуцького О.

Вгору