Завдяки черкаським ІТ-шникам тролейбуси вже відслідковуються в смартфонах, на черзі маршрутники

30 серпня 2016, 16:39
Фото: Про все

Фото: Про все

Відтепер черкащани завдяки мобільному додатку у смартфонах матимуть можливість слідкувати за пересуванням містом громадського транспорту та планувати свій час в його очікуванні. Щоправда, станом на сьогодні це стосується лише тролейбусів. Але в перспективі команда розробників ekreative, що сьогодні представляла новий додаток mapamagic, планує долучити до нього і приватних перевізників.

Як зазначив керівник проекту ekreative Віктор Євпак робота над додатком велась тривалий час і вже сьогодні пройшла тестування та готова до використання. Завдяки ній кожен користувач смартфону як черкащанини, так і гості міста матимуть можливість спланувати свій час при очікуванні тролейбусів.

З ідеєю створення такого додатку та його первинним варіантом команда розробників почала працювати близько чотирьох років тому. З аналогічними проектами щодо відслідковування громадського транспорту ekreative працювала під час створення додатку Busguru для департаменту транспорту Лондона. Тому у вітчизняному додатку використовувались напрацювання здобуті попереднім досвідом.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Ми працювали над інтерфейсом додатку, щоб ним була можливість користуватись не тільки людям, які звикли користуватись смартфонами, а й тим, що в певній мірі далекі від цих технологій. Інтерфейс дуже зручний і простий в користуванні, - розповів Віктор Євпак.

Він продемонстрував можливості додатку і повідомив, що його розміщено на таких сервісах як AppStore і Google PlayMarket, звідки кожен користувач матиме можливість закачати його безкоштовно.

Фото: mapamagic / Facebook

Фото: mapamagic / Facebook

- В лютому цього року ми закупили GPS-трекери, а вже 1 квітня було заключено угоду про співпрацю з Департаментом транспорту Черкаської міської ради та КП «Черкасиелектротранс». Ураховуючи певні особливості українських реалій, нами була проведена робота з адаптації трекерів, а вже після того їх було встановлено на всі тролейбуси Черкас, - поділився етапами впровадження ідеї керівник проекту.

Фото: mapamagic / Facebook

Фото: mapamagic / Facebook

Крім цього, за словами Віктора Євпака, наразі тривають переговорні процеси з приватними перевізниками з метою встановлення і в них подібних пристроїв. Це у випадку реалізації дозволило б створити у місті єдину транспортну систему, яка б значно полегшила життя черкащан.

- На жаль, перевізники-маршрутники не йдуть назустріч у цьому питанні. У них одне питання - що я з цього буду мати. Єдиний, хто сприйняв ідею позитивно, це директор підприємства «Черкаси-Автотранс». Тому, за декілька тижнів містяни матимуть можливість в цьому додатку вже відслідковувати маршрути автобусів № 21, 26, 27, - додав IT-шник.

Особливо лідер ekreative наголосив на тому, що встановлення трекерів його компанія здійснюватиме безкоштовно. І надалі протягом мінімум 2 років забезпечуватиме технічне обслуговування приладдя. Вже сьогодні подарунок місту у вигляді запровадження продукту mapamagic Віктор Євпак оцінює в суму близько 300 тис. грн. При цьому він не приховує, що в майбутньому має намір монетизувати стартап, але для черкащан він хоче щоб ця послуга і надалі залишалась безкоштовною.

Крім цього, розробники не забули й тих, в кого смартфони відсутні. Досягнуто домовленість з одним із черкаських провайдерів про встановлення пілотного електронного табло на одній із зупинок Черкас, де працюватиме додаток mapamagic. Вже далі, якщо це буде виправдано, запровадять мережу подібних табло.

Поділитись

Коментарі

Вгору