МХП спільно зі Степанецькою ОТГ реалізує масштабний екологічний проект на Черкащині

16 липня 2020, 16:05

Степанецькою ОТГ спільно з агроіндустріальних холдингом МХП реалізує проект «Виконання природоохоронних робіт, спрямованих на відновлення сприятливого гідрологічного режиму річки Росава і поліпшення технологічного та санітарного стану внутрішніх водойм», пише “Latifundist” з посиланням на  пресслужбу МХП.

Загальний кошторис проекту становить 3,27 млн ​​грн. З них 2,75 млн грн будуть з місцевого бюджету, понад 500 тис.грн додає Благодійний фонд «МХП - Громаді».

За словами першого заступника голови ОТГ Павла Зоренко, очищення Росави - по-справжньому резонансний проект.

- Для реалізації таких проектів вкрай важливим є співфінансування. Тому ми написали і подали проект на розгляд до Державного фонду регіонального розвитку, а потім і в БФ «МХП - Громаді», який в підсумку вирішив приєднатися до нашої ініціативи , - зазначає Павло Зоренко.

Представники МХП підкреслюють, що написаний ініціативною групою проект вирізняється з-поміж інших продуманістю, увагою до деталей, відпрацьованими механізмами роботи і прозорим бюджетом.

- Найважливішою частиною проекту є актуальність для всієї громади. Це дійсно хороша справа для людей не тільки Степанецькому ОТГ, але і для всієї Канівщини. Тому наш фонд, як давній і надійний партнер громади, з радістю приєднується до цієї, без сумніву, чудовою ініціативою , - розповів заступник директора БФ« МХП - Громаді » Геннадій Штефан.

Планова діяльність передбачає проведення заходів щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Росава. Пройдуть культуртехнічні роботи, влаштування карт намиву, розчищення русла річки за межами населених пунктів орієнтовно на відрізку 7-7,1 км. Всі ці гідротехнічні заходи сприятимуть пропускній здатності річки.

- Насправді, проект з очищення Росави є логічним продовженням нашої стратегії щодо відновлення і збереження навколишнього середовища в Степанецькій ОТГ. Такими проектами нашої громади, як «Зроби ліс чистішим», «Зініне джерело» в Мартинівці, благоустрій та очищення водойм, ми хочемо подати приклад для інших громад України, які дійсно хочуть піклуватися про природу, - додав голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.

Нагадаємо, що на думку експертів, в Україні центральна і місцева влада повинна зайнятися штучним зрошенням полів. Особливо це актуально на півдні України, де є очевидні ознаки посухи.

Поділитись

Коментарі

Вгору