МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

17 грудня 2018, 11:18

МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

ПрАТ «Миронівська птахофабрика» виконала свої обіцянки і провела «подвійний» забір проб води з річки Росава біля села Степанці 12 грудня.

Забір зворотної води здійснили спеціалісти відділу контролю якості води виробничо-технічної лабораторії ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та незалежні науковці кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету.

Згодом ці проби ретельно досліджуватимуть не лише в лабораторії МХП, але й у лабораторії університету. Таким чином, підприємство демонструє відкритість до громадськості та екологічних організацій і об’єктивно доводить, що Агроіндустріальний холдинг МХП зацікавлений в об’єктивних дослідженнях своїх скидів. Він не боїться звинувачень, що не відповідають реальному стану справ, та готовий спростовувати їх за допомогою незалежних фахівців.

МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

Забір проб води здійснено згідно з нормативними документами із трьох локацій — за 500 метрів вище до скиду, на самому скиді та за 500 метрів нижче скиду стоків у річку Росава. Контроль за якістю води підприємство МХП проводить постійно за затвердженим планом-графіком, погодженим з Управлінням екології та природніх ресурсів Черкаської ОДА. Загалом досліджуються 15-ть показників гранично-допустимих норм один раз на тиждень. Згідно графіку забір проб води на скидах потрібно проводити не рідше разу на 10 днів. Таким чином, підприємство проводить додаткові аналізи.

— Згідно з методикою проведення , занурюємо ширококутну ємність нижче рівня води та здійснюємо відбір. Ми його проводимо регулярно раз на тиждень, — підтверджує спеціаліст-хімік відділу контролю якості води Тетяна Титарчук. — Від моменту відбору води до початку дослідження не повинно пройти більше шести годин. Це пов'язано з хіміко-фізичними показниками.

МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

Доктор технічних наук Віталій В’язовик допомагає Тетяні Титарчук та пильно слідкує за «чистотою» процесу як незалежний фахівець.

Він наголошує, що бере участь у заборі проб води та загалом у цьому дослідженні на прохання громадських екологів.

— На кафедрі хімічних технологій та водоочищення діє обласна організація Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ), яка піклується про захист довкілля Черкаського регіону. Маємо сучасну лабораторію, яку нам подарували зарубіжні колеги в межах Норвезького проекту, до якого університет долучився кілька років тому, — підкреслив Віталій В’язовик. — Лабораторія водоочищення, у якій проводимо системні дослідження, та досліди з контролю якості води в черкаському регіоні - європейського рівня.

МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

Віталій В’язовик підкреслив, що аналіз проб води зі скидів у річку Росава буде доволі об’ємним.

— Насамперед ми досліджуватимемо хімічний склад проб води на наявність органічних та неорганічних сполук, вміст нітратів та нітритів, на насиченість киснем тощо, - додав В’язовик.

МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

Журналістам, які також перебували під час забору води, було цікаво дізнатись про систему очищення стоків, які нині застосовується на ПрАТ «Миронівський хлібопродукт».

Так, перед потраплянням до річки, використана вода проходить кілька етапів очищення. Спочатку відбувається її груба механічна очистка. Потім вона надходить до очисних споруд, де проходить біоочистку бактеріями. Біоочищення відбувається в аеротенках (біологічних реакторах) за допомогою активного мулу – системи мікроорганізмів, що взаємодіють між собою та із забрудненою водою. Простіше кажучи, ці мікроорганізми живуть завдяки стічній воді. Якщо якість стоків і після цього етапу не відповідає встановленим нормам, їх відправляють на доочистку. Після проміжних резервуарів вода надходить на ультрафіолетове знезараження. Далі стічні води перекачуються насосами на вузол обліку та врешті потрапляють до водного об'єкту.

МХП розвінчує «міфи» щодо скидів у річку Росава

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору