На Черкащині віднайшли таємний тунель Богдана Хмельницького

17 грудня 2018, 10:43

На Черкащині віднайшли таємний тунель Богдана Хмельницького

"Повернення своєї історії". У новій стрічці автори проекту разом із науковцями розвінчують поширені міфи про життя козаків та угоду із Росією, що була укладена під час Переяславської ради, а також шукають втрачені скарби нації. 

Одним із об’єктів пошуків стала булава Богдана Хмельницького — символ влади і підтвердження української державності. За однією з версій, булава Богдана Хмельницького зберігається у Польщі, інші ж історики запевняють, що підтверджень цьому немає. Під час розслідування автори фільму й науковці за допомогою надсучасного обладнання — електротомографа — віднайшли тунель, що веде до церкви-усипальниці Богдана Хмельницького у Суботові. Вважається, що саме там Хмельницький сховав свої скарби, серед яких могла бути і гетьманська булава.

- Не буду розкривати всіх деталей, їх ви дізнаєтесь із фільму. Але відкриття —  безпрецедентне. Справа у тому, що до нас тунель досліджували безліч разів, але шукали не в тому місці. Ми пішли іншим шляхом. Після наших зйомок там ініційоване повноцінне наукове дослідження, — розповів автор і продюсер фільму Акім Галімов.

Зйомки документальної історичної стрічки "Скарби нації" проходили в Україні, США, Австрії, Польщі, Туреччині та Росії.

За інформацією прес-служби телеканалу "1+1"

Коментарі

Дмитрий сказав:

За чем перекручивать историю? Б.Хмельницкий был гетманом. Гетман – это военная должность, а не должность правителя. Булава (гетьман), пернач (полковник) – это символы военной власти. Или кто-то приведет примеры регалий того времени кроме державы и скипетра? В своих документах 1648 года после начала восстания Хмельницкий писал, что продолжает служить польскому королю Владиславу IV. Если бы Хмельницкий был легитимным правителем того образования, которое историки уже потом нарекли “Військо запоріжське”, он бы не искал поддержки османского султана, московского царя. Крымский хан с рода Гиреев имел больше полномочий править на захваченных территориях, чем мелкий шляхтич, такой как Хмельницкий.

Вгору